Jak zvětšit penis

2. 12. 2018 21:38:16
Nedávno zde kolega bloger publikoval článek a jakémsi gelu na mužskou chloubu. Tou chloubou mám na mysli mužský pohlavní orgán. Ikdyž upřímně řečeno vlastně nevím proč se tomu říká právě chlouba. Někdy opravdu není čím se chlubit.

Mužská posedlost ohledně velikosti je legendární natolik, že vstoupila i do lidových úsloví. Takže existují slovní rčení jako třeba hra na to, kdo ho má většího, nebo i s malým kašpárkem lze hrát velké divadlo. Kromě výrazu mužská chlouba se užívá také slovo ozdoba, a tak mě napadá, proč se pánové neinspirují některými prostředky na chloubu a ozdobu ženskou? Tím myslím samozřejmě vlasy, tvrdí se přece, že vlasy jsou korunou ženské krásy.Tak třeba šampon-povzbuzuje růst vlasů a zaručuje jejich objem, různá tužidla zas vlas zpevňují, lak na vlasy účes fixuje a ztužuje... to vše jsou přece právě ty jevy, které jsou pro mužskou chloubu potřebné a žádoucí. Místo toho ale používají pánové někdy i dost obskurní a drastické metody. Když pominu řešení pomocí plastické chirurgie, tak například v Malajsii si přivažují na penis závaží, a aby nesklouzlo, neváhají použít spínací špendlík.

V této souvislosti se v psychiatrii užívá termín koro. Je to označení pro převážně mužskou fobii či panickou reakci, spočívající v chorobné představě scvrkávání penisu, jeho zmizení v těle a následné smrti. Variantou je domněnka, že pohlavní úd byl odcizen. Postižení se drží za zevní pohlavní orgány, někdy jim pomáhají i příbuzní. Číňané např. fixují penis dřevěnými kolíky.Představa se vyskytuje celosvětově, byla popsána v jihovýchodní Asii jako epidemie paniky (Singapur rok 1967 a v Africe (Nigérie, Ghana). Může být důvodem k lynčování obviněné ženy. Vyskytovala se i ve středověké Evropě, kde byly z krádeže penisu muži někdy obviňovány údajné čarodějnice při čarodějnických procesech. Tyto případy jsou popsány i ve spise Kladivo na čarodějnice.Fobie byla poprvé popsána jako „suo-yang“ v tradiční čínské učebnici vnitřního lékařství z roku cca 300 před n.l. (The Yellow Emperor's Classic of Internal Medicine). V Americe a v Evropě jde o izolované případy, které nejsou spojeny s obavou ze smrtelného průběhu. Byly popsány u kuřáků marihuany. (Viz PubMed: Earleywine M. „Cannabis-induced Koro in Americans.“) Koro znamená malajsky želva, přeneseně v slangu „penis“. Tak to tvrdí wikipedie, tedy její česká verze, v té anglické se dočtete mnohem víc, například ohledně etymologie slova koro, nebo konkrétních příběhů popisovaných v Kladivu na čarodějnice kde je vylíčeno, že ženy mají skutečně moc zaříkáním způsobit zmenšení či nefunkčnost mužského orgánu. Zkrátka za vším hledej ženskou, ačkoliv ženy mají zásluhu na procesu přesně opačném.https://cs.wikipedia.org/wiki/Koro_(psychologie)
The syndrome occurs worldwide, and mass hysteria of genital-shrinkage anxiety has a history in Africa, Asia, and Europe. In the United States and Europe, the syndrome is commonly known as genital retraction syndrome. The condition can be diagnosed through psychological assessment along with physical examination to rule out genuine disorders of the genitalia that could be causing true retraction. Jen mě tak napadá, jak a kdo určuje, co se při překladu do češtiny uchová a co se vypustí jako nepodstatné? Právě u těch čarodějnických procesů a knihy Kladivo na čarodějnice, jsou mezi anglickou a českou verzí značné rozdíly, česká verze to celé mnohem více zpochybňuje a je pravdou, že jsou pod ní připojeny četné komentáře lidí, kteří si toho všiml a nesouhlasí. Nu což, dějiny se vždy přizpůsobují podle toho, kdo se dostává na koně. Tak doufejme, že se jednou nedostanou na koně například pastafariáni a nezakážou na třeba cedník na špagety.

Autor: Libuše Palková | neděle 2.12.2018 21:38 | karma článku: 27.46 | přečteno: 11278x

Další články blogera

Libuše Palková

Smrad

Svět se skládá z příběhů lidí kolem nás a rozplétat předivo vztahů, které tvoří naše životy, je někdy složité. S některými lidmi osud doslova zamete zatímco okolí nad nimi ohrne nos. A právě ta lhostejnost k jiným je to nejhorší.

14.12.2018 v 8:29 | Karma článku: 25.60 | Přečteno: 2383 | Diskuse

Libuše Palková

Do hospody na heřmánek

Objednat si v hospodě šálek teplého heřmánku může znít jako naprostá recese anebo hloupý vtip, popřípadě snaha způsobit infarkt obsluhujícímu personálu a pomstít se mu tak za to, že nebyl dostatečně rychlý a uctivý

13.12.2018 v 9:36 | Karma článku: 12.60 | Přečteno: 878 | Diskuse

Libuše Palková

Pasivní kuřáci

Zákaz kouření v hospodách byl probrán ze všech možných stanovisek a úhlů pohledu. Všeobecně se má zato, že je ochráněno zdraví nekuřáků a omezena svoboda kuřáků, popřípadě omezeno též podnikání hospodských. A co pasivní kuřáci?

12.12.2018 v 10:23 | Karma článku: 18.12 | Přečteno: 1109 | Diskuse

Libuše Palková

Žabky v horkém pouštním písku

Asi vás napadne, co by vlhkomilný tvor jako žabka dělal na rozpálené poušti? A jak by se tam vůbec dostal? Ochránci zvířat nebojte, nejde o drama, nedovezl je tam sadista.Jde o žabky jako pantofle, také se jim říká vietnamky...

8.12.2018 v 18:25 | Karma článku: 14.64 | Přečteno: 940 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Andrle

Za všechno můžou... kamiony!

Inu, viníka máme, a to je přece cíl všech úředníků a jiných zodpovědných za vlastní selhání. A viníka teď označili dokonce ti nejpovolanější úředníci - ministr a šéf jemu podřízené organizace, která má se o dílo starat.

14.12.2018 v 21:32 | Karma článku: 18.73 | Přečteno: 370 | Diskuse

Jaroslava Urbanová

Socka

Tak jsem si zase koupila jízdenku, tedy přesněji kupón, který mě opravňuje používat mastnou tyč, socku, MHD, městskou, jak je libo.

14.12.2018 v 16:50 | Karma článku: 11.12 | Přečteno: 585 | Diskuse

Martina Studzinská

Na útěku

Uháníme. nestíháme. Co nebo kdo nás honí? Kdo je ten nemilosrdný šéf, který nás neustále úkoluje a nemá s námi špetku slitování? Odpověď je překvapivá: Jsme to my sami. Nikdo jiný by k nám tak krutý být nedokázal.

14.12.2018 v 16:00 | Karma článku: 7.58 | Přečteno: 233 | Diskuse

Zdeněk Kloboučník

Opět tu máme něco jako zvací dopis

Někteří zdejší politici, co se nedokáží s naší politickou realitou popasovat, udělali přesně to, co udělal Vasil Bilak a jeho kámoši před padesáti lety.

14.12.2018 v 15:29 | Karma článku: 40.58 | Přečteno: 2194 | Diskuse

Vilém Ravek

I masový zákazník chce od cestovních agentur adrenalinovové zážitky.

Adrenalinová dovolená doposud byla jen pro zdravé a bohaté. Jenže i lidé s umělým kyčelním kloubem mají právo se na dovolené přiměřeně bát. Adrenalin pro seniory 55+ s kardiostimulátorem by měl být dnes již samozřejmostí.

14.12.2018 v 15:12 | Karma článku: 8.06 | Přečteno: 185 | Diskuse
VIP
Počet článků 681 Celková karma 20.48 Průměrná čtenost 1644

Překladatelka, autorka vlastní tvorby, zvídavá cestovatelka, bloggerka, milovnice všeho dobrého co život nabízí. Hlavou jsem realista, tvářím se občas jako pesimista, ale srdcem jsem nenapravitelný optimista. Vypadám možná jako bojovnice, ale to jsou jen mimikry kterými chci ochránit tu příliš citlivou a zranitelnou holku uvnitř. Po přeložení asi deseti knih z angličtiny mě napadlo, co kdybych zkusila napsat něco sama- zatím mi vyšly mi tři knížky: Za chlapem a tramvají neběhej, za pět minut je tu další, Italská invaze v Praze a Recept na šťastný den. Rozhodně se nepovažuji za spisovatelku-jsem jen zapisovatelka příběhů, které píše život, a které vidím kolem sebe. Baví mě rozplétat sítě vzájemných vztahů, kterými jsme všichni neviditelně propojeni, a objevovat souvislosti v předivu života. Mým krédem je žij a nech žít, a  pokud nejde o život, nejde o nic. Přála bych si, aby k sobě lidé byli více tolerantní a vstřícní. Myslím že když člověk s něčím nesouhlasí, nemusí to proto hned odsuzovat.

Najdete na iDNES.cz