Bůh a elektřina jedno jest

11. 10. 2018 16:35:33
Bůh a elektřina, ač to zní paradoxně, mají hodně společného. Bůh je všudypřítomný ale není vidět, stejně jako elektřina. Tu nevidíte, kromě výjimečných případů, přestože je všude kolem a je hlavní hybnou silou v přírodě.

Elektřinu vidíme jen zřídka, třeba ve formě výbojů při bouřce, nebo při zkratu elektrického vedeni. Svatí mužové, když popisují své setkání s Bohem, to líčí podobně, jako by je zasáhl elektrický proud. Oslnivé světlo, které jim pomohlo prozřít, i když někteří dočasně oslepli, ale pak viděli líp a věděli toho víc než ostatní.

Bůh podle Bible stvořil vše živé, podle vědců to byly elektrické výboje, díky nimž se život na Zemi začal vyvíjet. Například řecký bůh Zeus je často zpodobněn, jak metá blesky, což opět není nic jiného než elektrické výboje. Kdoví jestli právě od něho si křesťané leccos nevypůjčili-třeba to neposkvrněné početí Panenky Marie hodně připomíná jak Zeus v podobě zlatého deště oplodnil Danaé. A co egyptský Aton, bůh Slunce, což je opět zdroj energie? Ostatně svatozář křesťanských světců vypadá, jako sluneční paprsky. Není vyloučené, že myšlenku monoteismu-tedy jediného boha spojeného se zdrojem energie, vlastně Egypťanům ukradl Mojžíš, který odtamtud utekl, když zavraždil Egypťana.. Od židů ji převzali křesťané a muslimové, protože židovský Hospodin, křesťanský Bůh a muslimský Alláh jsou jeden a ten samý. Jen křesťané to trochu zkomplikovali když si vymysleli, že Bůh v těle Ježíše sestoupil na Zem mezi lid, místo aby přišel rovnou sám, a pak se učenci dlouho přeli o jeho trojjedinost. Pravdou je že všichni tři zakladatelé tří největších monoteistických náboženství právě vzorňáci nebyli, ale to je notoricky známá věc, a tak zpět k podobenství Bůh-elektřina.

Bůh má tedy tři hlavní distributory-judaismus, křesťanství a islám, stejně jako elektřinu nabízí například ČEZ, RWE nebo Innogy. Všichni distributoři vám slibují co nejlepší podmínky pro zprostředkování daného produktu a používají podobné metody: Házejí vám letáčky do schránky, posílají mladé muže, kteří zazvoní u vašich dveří a tvrdí, že jim jde jen o to, abyste měli co nejlevnější proud, popřípadě že chtějí spasit vaši duši. Tedy jednají jen pro vaše blaho. Někdy mají na ulici stánky, kde vám nabízejí různé informační materiály a prospekty, a případně se můžete hned upsat-tedy přepsat od svého původního distributora k tomu novému.

Nedávno jsem na akci pořádané ke stému výročí republiky dostala u nenápadně vyhlížejícího stánku letáček o staletých kořenech našeho státu a jen tak ze zvědavosti jsem vyplnila jakýsi kvíz. Pochlubím se že jsem na všechny otázky odpověděla správně (ale zas tak složité to nebylo) takže jsem dostala za odměnu jakousi brožurku. A ochotná paní mi dodala k poslední otázce kvízu malé dovysvětlení, že okřídlené Pravda a láska vítězí bylo původně delší a znělo Pravda a láska k víře zvítězí, a hned plynule přešla k otázce, zda jsem věřící. Tedy hesla na prezidentské standartě využila jako oslího můstku, neboli spojení, mezi oslavami sta let republiky a náboženstvím. Asi jako když se vás elegán v obleku s aktovkou pod paží zeptá, kolik platíte za elektřinu, a hned vám nabídne řešení díky němuž údajně ušetříte, a zachráníte tak rodinný rozpočet. Stejně ona asi chtěla zachránit mou duši.

Byla však milá a laskavá, a tak jsem trpělivě vyslechla její osobní zkušenost o tom, jak se dostala k Bohu, když si jednoho dne uvědomila, jak je hříšná. Když pak ale přitvrdila a začala s tím, že vlastně každý kdo nevěří v Ježíše žije v hříchu (čímž mě implicitně nazvala hříšnicí, protože jsem jím předtím po pravdě přiznala že nejsem věřící), tak jsem se s ní slušně rozloučila a odešla do nejbližší kavárny, abych tam spláchla pachuť síry pekelné a vzpamatovala se z toho, že mě někdo kdo mě vůbec nezná, jen tak mýrnyx-týrnyx nazve hříšnicí. Pak jsem si u kafe prohlížela svou výhru-tedy publikaci s názvem: Už jsi slyšeli čtyři duchovní zákony? A nestačila jsem se divit. Zde jsou některé myšlenky:

Člověk je hříšný a oddělený od Boha a proto nemůže prožívat jeho lásku.

Mzdou hříchu je smrt...tzn.duchovní smrt, věčné oddělení od Boha.

Ježíš Kristus je jediným božím řešením problému lidského hříchu

Ježíše Krista musíme osobně přijmout jako spasitele a pána.

Slovo musíme je opakováno vzápětí a dokonce červenou barvou, aby se nedalo přehlédnou-Ježíše Krista musíme přijmout. Všem kdo přijmou Pána je zaslíben věčný život, stane se božím dítětem a budou mu odpuštěny hříchy.

No neberte to.

Člověk nemusí být odborníkem na psychologii nebo na reklamní slogany aby pochopil, jaký psychologický nátlak je zde vytvářen. A jak to připomíná sliby distributorů: Přepište se k nám, a budete mít nejen levnější elektřinu, ale všechno ostatní ohledně převodu za vás vyřídíme...

A to jsem nezmínila různá schémata, šipčičky a malůvky, které v publikaci názorně ukazují, jak je člověk od Boha oddělen, jak vypadá lidský život který si řídí člověk sám, a jak může vypadat, když se nechá řídit Bohem. Podobně jako různé grafy v publikacích ČEZu, kterým stejně rozumí málokdo a jejichž pravdivost se dá jen těžko ověřit, ale ukazují přesvědčivě jak dramaticky vám klesnou náklady u nového dodejce proudu

A na závěr zmíněné publikace je i rada, jak okamžitě přijmout Ježíše pomocí jednoduché modlitbičky: Děkuji ti za odpouštění hříchů, ujmi se vedení mého života, změň mě, abych byl takovým, jakým mě chceš mít. Fakt nevím, proč by člověk měl odpovědnost za sebe a svůj život přesouvat na někoho jiného?

A také je tam výzva, že pokud nejste členem skupiny křesťanů, máte se do nějaké zapojit, protože více polínek pohromadě hoří jasným plamenem, ale polínko odložené stranou rychle uhasíná a chladne...

Tak tohle zrovna já vyhraju, když už se pustím do nějakého kvízu....Ale na poslední stránce je napsáno, že mám obsah předávat dalším lidem, tak pokud máte někdo zájem, přenechám vám ji...

A úplně zadarmo!

Takhle zcela nevinně ten stánek vypadal-kdo by právě tam čekal setkání se slovem Božím?

Autor: Libuše Palková | čtvrtek 11.10.2018 16:35 | karma článku: 20.76 | přečteno: 2344x


Další články blogera

Libuše Palková

Husův sbor hostil Smetanův sbor

Zní to možná zamotaně, ale je to vlastně moc jednoduché-kladenský pěvecky sbor Smetana vystoupila zazpíval vbývalé kladenské synagoze, kterou nyní vlastní Husitský sbor. Koncert se konal k oslavě sta let založení naší republiky.

23.10.2018 v 17:23 | Karma článku: 7.94 | Přečteno: 97 | Diskuse

Libuše Palková

Kladenské mrakodrapy

V kladenské knihovně se nedávno konala vernisáž knihy o věžácích, které v době svého vzniku patřily mezi nejvyšší stavby u nás a byly doslova chloubou Kladna, Vyrostly mezi lety 1953-58 podle plánů architekta Havlíčka a kolektivu.

22.10.2018 v 19:31 | Karma článku: 11.91 | Přečteno: 745 | Diskuse

Libuše Palková

Kde Dášeňka očůrávala kytičky

V pondělí byla naposledy před plánovanou rekonstrukcí veřejnosti zpřístupněna Čapkova vila na Vinohradech. Kdo jste to nestihl, počkáte si nejméně dva roky, po kterých by se měla zase otevřít v nové -nebo vlastně původní - podobě.

21.10.2018 v 17:44 | Karma článku: 11.19 | Přečteno: 640 | Diskuse

Libuše Palková

Tati, mami, kde jste?

V životě každého z nás přijdou chvíle, kdy se člověk cítí slabý, bezradný a bezmocný, zraněný a zaskočený záludností lidí kolem sebe, unavený složitostí světa, usmýkaný a znechucený životním koloběhem. Zkrátka když si nevíte rady.

20.10.2018 v 12:13 | Karma článku: 20.17 | Přečteno: 1098 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Koutková Helena

Když já jsem toho ještě tolik slíbil

Hledím na zamračené nebe a nervózně přecházím tam a zpět. Stále se mi vrací neodbytná myšlenka, že bych si s tebou měla promluvit, ale ty tu nejsi. Mám nutkání zvednout telefon a alespoň ti zavolat, ale vím, že mi to nezvedneš.

23.10.2018 v 22:04 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 89 | Diskuse

Jan Zíma

Jsou dnešní fotbalisti ještě nějakým morálním vzorem ?

Gladiátoři moderních fotbalových arén již s hraním fotbalu moc společného nemají. Kdyby se raději sráželi navzájem dřevěnýma násadama z koní, jako ve středověku, byl by moderní fotbal dokonalý.

23.10.2018 v 18:09 | Karma článku: 24.00 | Přečteno: 595 |

Libuše Palková

Husův sbor hostil Smetanův sbor

Zní to možná zamotaně, ale je to vlastně moc jednoduché-kladenský pěvecky sbor Smetana vystoupila zazpíval vbývalé kladenské synagoze, kterou nyní vlastní Husitský sbor. Koncert se konal k oslavě sta let založení naší republiky.

23.10.2018 v 17:23 | Karma článku: 7.94 | Přečteno: 97 | Diskuse

Josef Komárek

Jak se také v minulosti žilo.

Pár řádek o běžném životě pro mladé čtenáře, kteří by si mohli pomyslet podle některých příspěvků zde, že za zločinné komunistické diktatury nebylo co jíst, že jsme se živili trávou a kořínky a chodili oblečení do pytloviny.

23.10.2018 v 13:50 | Karma článku: 31.65 | Přečteno: 1104 | Diskuse

Pavel Hewlit

Znal jsem jednoho vojáka

Ve dvaceti jsem pracoval jako člen ostrahy, což je zdvořilostní eufemismus pro práci vrátného. Jako když uklízečce říkáte Kosmetička podlahových krytin.

23.10.2018 v 13:46 | Karma článku: 33.07 | Přečteno: 1805 | Diskuse
VIP
Počet článků 636 Celková karma 18.83 Průměrná čtenost 1487

Mým krédem je žij a nech žít, a  pokud nejde o život, nejde o nic. Přála bych si, aby k sobě lidé byli více tolerantní a vstřícní.Myslím že když člověk s něčím nesouhlasí, nemusí to proto hned odsuzovat.

Vyšly mi tři knížky: Za chlapem a tramvají neběhej, za pět minut je tu další, Italská invaze v Praze a Recept na šťastný den, čtvrtou mám už v počítači a pátá se mi rodí v hlavě.

Najdete na iDNES.cz