Nenávidí čeští muži úspěšné ženy?

12. 09. 2018 10:37:13
Tenisová bohyně Serena Wiliamsová šlápla vedle, a hned je z ní podle zdejších blogerů rozmazlený fracek, hysterická tragikomická figurka, uřvaná, uječená a vypasená sexistka. Amerika jí tleská, ale Češi jí nemůžou přijít na jméno.


Nevím jak vám, ale mně výše uvedené nadávky připadají velice nezdvořilé, jakkoliv trapný byl výstup, kterého se dotyčná dopustila. Hádat se s rozhodčím je opravdu hloupé, na druhé straně takový McEnroy urážel nejen rozhodčí, ale i soupeře a novináře, přesto když jsem ho v diskuzi připomněla, přešli to diskutující mlčením. Jen jeden utrousil, že jeho rozbíjení raket na kurtu bylo vlastně docela zábavné, ale o jeho aroganci a urážení rozhodčích se mlčelo, zato o tom, jak je arogantní Serena se rozpoutala zuřivá debata, ve které to schytala nejen ona, ale kdokoliv by si dovolil říct, že nazvat ubožačkou a frackem jednu z nejlepších tenistek světa je přehnané, a že i jiní sportovci mají občas hvězdné manýry a dělají divné věci. Stačí vzpomenout naši Gábinu, které ve své knize nemluvila vůbec pěkně téměř o nikom. Takže urážky na tenisovou bohyni, kromě výše uvedených v perexu, tedy vypasená sexistka, podvodnice a lhářka, ubožačka a rozmazlený fracek, uječená, uřvaná, hysterická, pokračovaly třeba i výrazy- kobylí, namachrovaná mužatka, arogantní namistrovaná Afroameričanka, atd, až je mi stydno uvádět vše, co jsou místní diskutéři schopni vyprodukovat na ženu, která dokázala určitě víc, než kdokoliv z nich. Tedy ve sportu. Z těch komentářů čiší přímo nenávist, což ostatně jeden z diskutujících pod blogem pana Nožičky i připustil:

Dan Rozsíval size="8.73px"30204

Nesnáším ji, takže mě ta její porážka potěšila a zároveň ten její výstup ani moc nepřekvapil.

+17/0 doporučit10.9.2018 13:24
https://nozicka.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180910_678360_blogidnes&razeni=vlakno
To že dostal sedmnáct plusů ukazuje, že se nejedná o názor ojedinělý.

Přitom skutečnost, že ve sportu, a nejen v něm, se stále ještě uplatňuje princip "co projde muži neprojde ženě" naznačila třeba i Martina Navrátilová, která o zákulisí tenisu ví jistě víc než většina místních diskutujících, a která řekla:Jen bílej heterosexuání muž může všechno, čeho se mu zachce -ostatní na této planetě musí o všechno naopak bojovat. To jsou slova Martiny Navrátilové z dokumentu Říkejte mi Martina.Zdroj: https://libusepalkova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=623169

Na závěr bych jen na podporu svých slov dala pár odkazů citací.

Jan Sinnreich size="8.73px"63501

Ano. rozmazleny fracek. Ovsem diky tomu, ze ji kvuli barve pleti v Americe vsechno projde. A bude hure.+6/0 doporučit10.9.2018 15:09
https://nozicka.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180910_678360_blogidnes&razeni=vlakno

McEnroe byl znám svou bouřlivou povahou, často se hádal s rozhodčími o sporné míče a to i velice nevybíravým způsobem.[1] Jednou se dokonce nechal slyšet, že „rozhodčí je na kurtu největší nepřítel“. Někdy nezůstávalo jen u rozhodčích a polemikou o sporné míče: John McEnroe též v několika případech slovně napadal své soupeře a v jednom případě i jednoho z reportérů, kterému po prohraném finále rozbil jeho vybavení. Klení a výbuchů hněvu byli diváci svědky i v jeho pokročilém věku.

https://cs.wikipedia.org/wiki/John_McEnroe

Serena Williams gets support of two tennis organizations

Two tennis organizations come to the support of Serena Williams after her contentious argument with the umpire during the finals of the U.S. Open. The Women's Tennis Association and the U.S. Tennis Association allege sexism in the sport.http://www.foxnews.com/sports/2018/09/10/serena-williams-gets-support-from-top-tennis-organizations-after-argument-with-umpire-at-us-open.html

To že ji podporují dvě tenisové organizace pro místní diskutéry také nic neznamená, takže abych se vrátila k titulu: Nenávidí čeští muži úspěšné ženy? Z výše uvedeného se zdá že ano, já ale doufám, vlastně tomu pevně věřím, že chlapci z diskuze nejsou statisticky dostatečně průkazným vzorkem prezentujícím české muže jako celek. Je to příliš optimistické? Nechte mi tu iluzi- naděje umírá poslední :-))).

Autor: Libuše Palková | středa 12.9.2018 10:37 | karma článku: 28.00 | přečteno: 9373x

Další články blogera

Libuše Palková

Veřejná omluva

Ráda bych se tímto veřejně omluvila kolegovi blogerovi panu Klarovi, kterého jsem citovala v nedávném blogu, protože se mi nelíbilo když napsal, že ženy jsou bez obzoru. A tak jsem si, jak je mým dobrým zvykem, dovolila oponovat.

28.4.2019 v 6:35 | Karma článku: 10.07 | Přečteno: 536 | Diskuse

Libuše Palková

Chcete mít vysokou karmu a čtenost?

Hlavní je samozřejmě výběr témat-nejvíce se zavděčíte kritikou islámu, imigrantů, feministek, EU, genderu, levičáků, sluníček, vítačů, Pražské kavárny. Populartitu vám zaručí pochvalné ódy na USA a Izrael, církev, judaismus

26.4.2019 v 8:31 | Karma článku: 6.43 | Přečteno: 359 | Diskuse

Libuše Palková

Jak se zbavit nepohodlného blogera

Ráda bych se vyjádřila k tomu proč jsem byla zmizena, pokud nezmizí i to. Všichni víme že po stažení určitého počtu blogů nebo smazaných komentářů přichází sankce. Takže se dá zařídit, aby nepohodlný bloger zmizel z hlavní strany.

26.4.2019 v 7:28 | Karma článku: 13.71 | Přečteno: 790 | Diskuse

Libuše Palková

Libo-li koprolit?

Jestli čekáte nějaký recept na novou vylepšenou verzi koprové omáčky, tak vás zklamu. To slovo nemá s koprovkou nebo koprem vůbec nic společného. Koprolit je totiž zkamenělý výkal. Z toho by si nikdo omáčku ani polévku asi nedal

25.4.2019 v 11:07 | Karma článku: 4.75 | Přečteno: 155 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Beata Krusic

Z Bronxu - Hip Hop za Maryčkou Magdonovou...

Když už jsem se minule dokutálela až k daleké Jamajce a vyznala se z lásky k hudebnímu stylu - Reggae, budu muset přiznat i další svou hlubinnou sympatii ke stylu, který má s Jamajkou také co do činění.

16.7.2019 v 11:31 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 53 | Diskuse

Adam Lešikar

Blbinky, to by mu šlo! (díl 15.)

Jsem já vůbec platným členem společnosti, když tak nějak nemám co říct k politické situaci, ani se mi nechce nadávat na poměry? Když já na to pro samý pitomosti prostě nemám čas...

16.7.2019 v 11:30 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 38 | Diskuse

Jiří Turner

Kdyby nebylo té kultury… aneb od Nohavici přes Gotta k černé agentce 007

Nejen nekulturní rošády na kulturním ministerstvu, ale i opět přetřásaný konfident StB Nohavica a angažovaný jubilant Karel „Božský“ plní rubriky médií. „Šokující“ zprávy přichází i z ciziny: agentem 007 bude žena a černá k tomu.

16.7.2019 v 11:03 | Karma článku: 11.84 | Přečteno: 292 | Diskuse

Patrik Banga

Jak přežít dietu: Začínám, cíl je šestnáct kilo dolu!

O redukci jsem začal uvažovat, když ručička váhy ukazovala o něco více než 90 kg, což s ohledem na moji výšku znamenalo, že břicho a znalosti ukryté vevnitř již notně přesahují rámec mých kalhot, obleků a košilí. Nastal čas změny!

16.7.2019 v 8:17 | Karma článku: 18.71 | Přečteno: 464 | Diskuse

Helena Vlachová

Starý vtip o KSČ

Na soudruhy lidé vymysleli bezpočet vtipů. Na vedoucí úlohu strany, která sebe nazývala hegemonem. Přejme si, aby se už takový podobný hegemon v naší zemi nikdy neopakoval.

16.7.2019 v 7:38 | Karma článku: 23.59 | Přečteno: 616 | Diskuse
Počet článků 784 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 1797

Překladatelka, autorka vlastní tvorby, zvídavá cestovatelka, bloggerka, milovnice všeho dobrého co život nabízí. Hlavou jsem realista, tvářím se občas jako pesimista, ale srdcem jsem nenapravitelný optimista. Vypadám možná jako bojovnice, ale to jsou jen mimikry kterými chci ochránit tu příliš citlivou a zranitelnou holku uvnitř. Po přeložení asi deseti knih z angličtiny mě napadlo, co kdybych zkusila napsat něco sama- zatím mi vyšly mi tři knížky: Za chlapem a tramvají neběhej, za pět minut je tu další, Italská invaze v Praze a Recept na šťastný den. Rozhodně se nepovažuji za spisovatelku-jsem jen zapisovatelka příběhů, které píše život, a které vidím kolem sebe. Baví mě rozplétat sítě vzájemných vztahů, kterými jsme všichni neviditelně propojeni, a objevovat souvislosti v předivu života. Mým krédem je žij a nech žít, a  pokud nejde o život, nejde o nic. Přála bych si, aby k sobě lidé byli více tolerantní a vstřícní. Myslím že když člověk s něčím nesouhlasí, nemusí to proto hned odsuzovat.

Najdete na iDNES.cz