Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Nenávidí čeští muži úspěšné ženy?

12. 09. 2018 10:37:13
Tenisová bohyně Serena Wiliamsová šlápla vedle, a hned je z ní podle zdejších blogerů rozmazlený fracek, hysterická tragikomická figurka, uřvaná, uječená a vypasená sexistka. Amerika jí tleská, ale Češi jí nemůžou přijít na jméno.


Nevím jak vám, ale mně výše uvedené nadávky připadají velice nezdvořilé, jakkoliv trapný byl výstup, kterého se dotyčná dopustila. Hádat se s rozhodčím je opravdu hloupé, na druhé straně takový McEnroy urážel nejen rozhodčí, ale i soupeře a novináře, přesto když jsem ho v diskuzi připomněla, přešli to diskutující mlčením. Jen jeden utrousil, že jeho rozbíjení raket na kurtu bylo vlastně docela zábavné, ale o jeho aroganci a urážení rozhodčích se mlčelo, zato o tom, jak je arogantní Serena se rozpoutala zuřivá debata, ve které to schytala nejen ona, ale kdokoliv by si dovolil říct, že nazvat ubožačkou a frackem jednu z nejlepších tenistek světa je přehnané, a že i jiní sportovci mají občas hvězdné manýry a dělají divné věci. Stačí vzpomenout naši Gábinu, které ve své knize nemluvila vůbec pěkně téměř o nikom. Takže urážky na tenisovou bohyni, kromě výše uvedených v perexu, tedy vypasená sexistka, podvodnice a lhářka, ubožačka a rozmazlený fracek, uječená, uřvaná, hysterická, pokračovaly třeba i výrazy- kobylí, namachrovaná mužatka, arogantní namistrovaná Afroameričanka, atd, až je mi stydno uvádět vše, co jsou místní diskutéři schopni vyprodukovat na ženu, která dokázala určitě víc, než kdokoliv z nich. Tedy ve sportu. Z těch komentářů čiší přímo nenávist, což ostatně jeden z diskutujících pod blogem pana Nožičky i připustil:

Dan Rozsíval size="8.73px"30204

Nesnáším ji, takže mě ta její porážka potěšila a zároveň ten její výstup ani moc nepřekvapil.

+17/0 doporučit10.9.2018 13:24
https://nozicka.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180910_678360_blogidnes&razeni=vlakno
To že dostal sedmnáct plusů ukazuje, že se nejedná o názor ojedinělý.

Přitom skutečnost, že ve sportu, a nejen v něm, se stále ještě uplatňuje princip "co projde muži neprojde ženě" naznačila třeba i Martina Navrátilová, která o zákulisí tenisu ví jistě víc než většina místních diskutujících, a která řekla:Jen bílej heterosexuání muž může všechno, čeho se mu zachce -ostatní na této planetě musí o všechno naopak bojovat. To jsou slova Martiny Navrátilové z dokumentu Říkejte mi Martina.Zdroj: https://libusepalkova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=623169

Na závěr bych jen na podporu svých slov dala pár odkazů citací.

Jan Sinnreich size="8.73px"63501

Ano. rozmazleny fracek. Ovsem diky tomu, ze ji kvuli barve pleti v Americe vsechno projde. A bude hure.+6/0 doporučit10.9.2018 15:09
https://nozicka.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180910_678360_blogidnes&razeni=vlakno

McEnroe byl znám svou bouřlivou povahou, často se hádal s rozhodčími o sporné míče a to i velice nevybíravým způsobem.[1] Jednou se dokonce nechal slyšet, že „rozhodčí je na kurtu největší nepřítel“. Někdy nezůstávalo jen u rozhodčích a polemikou o sporné míče: John McEnroe též v několika případech slovně napadal své soupeře a v jednom případě i jednoho z reportérů, kterému po prohraném finále rozbil jeho vybavení. Klení a výbuchů hněvu byli diváci svědky i v jeho pokročilém věku.

https://cs.wikipedia.org/wiki/John_McEnroe

Serena Williams gets support of two tennis organizations

Two tennis organizations come to the support of Serena Williams after her contentious argument with the umpire during the finals of the U.S. Open. The Women's Tennis Association and the U.S. Tennis Association allege sexism in the sport.http://www.foxnews.com/sports/2018/09/10/serena-williams-gets-support-from-top-tennis-organizations-after-argument-with-umpire-at-us-open.html

To že ji podporují dvě tenisové organizace pro místní diskutéry také nic neznamená, takže abych se vrátila k titulu: Nenávidí čeští muži úspěšné ženy? Z výše uvedeného se zdá že ano, já ale doufám, vlastně tomu pevně věřím, že chlapci z diskuze nejsou statisticky dostatečně průkazným vzorkem prezentujícím české muže jako celek. Je to příliš optimistické? Nechte mi tu iluzi- naděje umírá poslední :-))).

Autor: Libuse Palkova | středa 12.9.2018 10:37 | karma článku: 27.67 | přečteno: 9331x


Další články blogera

Libuse Palkova

Hysterie kolem sirotků

Muži rádi hysterii přisuzují jenom ženám, aby ne, když je to od slova hystera, čili děloha. Ale množství článků převážně mužských autorů, o syrských sirotcích, které se tu na nás valí dokazují, že hysterický lze být i bez dělohy.

19.9.2018 v 10:55 | Karma článku: 11.30 | Přečteno: 1007 | Diskuse

Libuse Palkova

Parohy jako umělecké dílo

Mohou být parohy, rýč nebo vysavač považovány za umělecký artefakt? A proč ne? Na vernisáži Pavla Holečka, o které jsem vás informovala v předchozím blogu, najdete kromě hracích obrazů a soch i tyhle zdánlivě obyčejné předměty.

18.9.2018 v 16:25 | Karma článku: 9.40 | Přečteno: 548 | Diskuse

Libuse Palkova

Hrací obrazy

Na Kladenském zámečku máme hrací obrazy. Ne ve smyslu, že si s nimi můžete hrát, ale hrát na ně, jako na hudební nástroje. Když se to umí, tak vydávají tóny celkem příjemné. A kdyby jen hrací obrazy, my tu máme i hrací skulptury.

17.9.2018 v 16:48 | Karma článku: 11.46 | Přečteno: 617 | Diskuse

Libuse Palkova

My Prahu nedáme, radši ji zbouráme

Toto heslo už dávno neplatí, primátorka Adriana Krnáčová jedná přesně opačně, ale abychom jí nekřivdili, už i před ní šlo vedení města ochotně na ruku zahraničním investorům, kteří občas "za hubičku" získali lukrativní pozemky.

14.9.2018 v 17:20 | Karma článku: 16.50 | Přečteno: 1115 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Zíma

Kdo vlastně vládne na Pražském hradě.

  Když dnes a denně slyšíte vtipy o poměrech na Pražském hradě, dřív nebo později dojdete k znepokojivému zjištění, že vlastně nevíte, co se za jeho zdmi v současných týdnech děje.

19.9.2018 v 18:57 | Karma článku: 13.00 | Přečteno: 253 |

Václav Poddaný

Pojďme schovat problémy za 50 migrantů z Afriky

Hra s názvem: ,,50 malých černoušků" aneb jak se v republice schovávají problémy pod problémy, může pomalu začít :)

19.9.2018 v 16:32 | Karma článku: 24.14 | Přečteno: 595 | Diskuse

Michal Pohanka

Mrčení jehňátek

Aneb "Život je tak trapný, Bože, jak uprdnutí u soulože," jak praví úspěšný český básník Krchovský. Aneb blogující břídil opět v akci...

19.9.2018 v 16:24 | Karma článku: 7.49 | Přečteno: 238 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Nedělejte z nás pitomce a řekněte, kolik jim je. Zasloužíme pravdu a fér hru!

V případě přijetí sirotků je, zdá se, největším problémem, že se nám neříká pravda. A přitom, my jsme dávno zvyklí se v pravdách pohybovat a taky pravdu říkat. Lže se nám o věku "dětí". Mlží se, nám se tohle nelíbí, nejsme pitomci

19.9.2018 v 14:38 | Karma článku: 22.73 | Přečteno: 1424 | Diskuse

Antonín Mareš

Historie vývoje Českého národa za posledních 100 let.

Náš národ procházel velkými dějinnými zvraty od obnovení své samostatnosti v roce 1918 až po dnešek. V roce 1918 vzniká naše Československá republika. K tomu dochází po 300 letech,

19.9.2018 v 14:33 | Karma článku: 4.96 | Přečteno: 147 | Diskuse
VIP
Počet článků 601 Celková karma 18.86 Průměrná čtenost 1449

Mým krédem je žij a nech žít, a  pokud nejde o život, nejde o nic. Přála bych si, aby k sobě lidé byli více tolerantní a vstřícní.Myslím že když člověk s něčím nesouhlasí, nemusí to proto hned odsuzovat.

Vyšly mi tři knížky: Za chlapem a tramvají neběhej, za pět minut je tu další, Italská invaze v Praze a Recept na šťastný den, čtvrtou mám už v počítači a pátá se mi rodí v hlavě.

Najdete na iDNES.cz