Nenávidí čeští muži úspěšné ženy?

12. 09. 2018 10:37:13
Tenisová bohyně Serena Wiliamsová šlápla vedle, a hned je z ní podle zdejších blogerů rozmazlený fracek, hysterická tragikomická figurka, uřvaná, uječená a vypasená sexistka. Amerika jí tleská, ale Češi jí nemůžou přijít na jméno.


Nevím jak vám, ale mně výše uvedené nadávky připadají velice nezdvořilé, jakkoliv trapný byl výstup, kterého se dotyčná dopustila. Hádat se s rozhodčím je opravdu hloupé, na druhé straně takový McEnroy urážel nejen rozhodčí, ale i soupeře a novináře, přesto když jsem ho v diskuzi připomněla, přešli to diskutující mlčením. Jen jeden utrousil, že jeho rozbíjení raket na kurtu bylo vlastně docela zábavné, ale o jeho aroganci a urážení rozhodčích se mlčelo, zato o tom, jak je arogantní Serena se rozpoutala zuřivá debata, ve které to schytala nejen ona, ale kdokoliv by si dovolil říct, že nazvat ubožačkou a frackem jednu z nejlepších tenistek světa je přehnané, a že i jiní sportovci mají občas hvězdné manýry a dělají divné věci. Stačí vzpomenout naši Gábinu, které ve své knize nemluvila vůbec pěkně téměř o nikom. Takže urážky na tenisovou bohyni, kromě výše uvedených v perexu, tedy vypasená sexistka, podvodnice a lhářka, ubožačka a rozmazlený fracek, uječená, uřvaná, hysterická, pokračovaly třeba i výrazy- kobylí, namachrovaná mužatka, arogantní namistrovaná Afroameričanka, atd, až je mi stydno uvádět vše, co jsou místní diskutéři schopni vyprodukovat na ženu, která dokázala určitě víc, než kdokoliv z nich. Tedy ve sportu. Z těch komentářů čiší přímo nenávist, což ostatně jeden z diskutujících pod blogem pana Nožičky i připustil:

Dan Rozsíval size="8.73px"30204

Nesnáším ji, takže mě ta její porážka potěšila a zároveň ten její výstup ani moc nepřekvapil.

+17/0 doporučit10.9.2018 13:24
https://nozicka.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180910_678360_blogidnes&razeni=vlakno
To že dostal sedmnáct plusů ukazuje, že se nejedná o názor ojedinělý.

Přitom skutečnost, že ve sportu, a nejen v něm, se stále ještě uplatňuje princip "co projde muži neprojde ženě" naznačila třeba i Martina Navrátilová, která o zákulisí tenisu ví jistě víc než většina místních diskutujících, a která řekla:Jen bílej heterosexuání muž může všechno, čeho se mu zachce -ostatní na této planetě musí o všechno naopak bojovat. To jsou slova Martiny Navrátilové z dokumentu Říkejte mi Martina.Zdroj: https://libusepalkova.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=623169

Na závěr bych jen na podporu svých slov dala pár odkazů citací.

Jan Sinnreich size="8.73px"63501

Ano. rozmazleny fracek. Ovsem diky tomu, ze ji kvuli barve pleti v Americe vsechno projde. A bude hure.+6/0 doporučit10.9.2018 15:09
https://nozicka.blog.idnes.cz/diskuse.aspx?iddiskuse=A180910_678360_blogidnes&razeni=vlakno

McEnroe byl znám svou bouřlivou povahou, často se hádal s rozhodčími o sporné míče a to i velice nevybíravým způsobem.[1] Jednou se dokonce nechal slyšet, že „rozhodčí je na kurtu největší nepřítel“. Někdy nezůstávalo jen u rozhodčích a polemikou o sporné míče: John McEnroe též v několika případech slovně napadal své soupeře a v jednom případě i jednoho z reportérů, kterému po prohraném finále rozbil jeho vybavení. Klení a výbuchů hněvu byli diváci svědky i v jeho pokročilém věku.

https://cs.wikipedia.org/wiki/John_McEnroe

Serena Williams gets support of two tennis organizations

Two tennis organizations come to the support of Serena Williams after her contentious argument with the umpire during the finals of the U.S. Open. The Women's Tennis Association and the U.S. Tennis Association allege sexism in the sport.http://www.foxnews.com/sports/2018/09/10/serena-williams-gets-support-from-top-tennis-organizations-after-argument-with-umpire-at-us-open.html

To že ji podporují dvě tenisové organizace pro místní diskutéry také nic neznamená, takže abych se vrátila k titulu: Nenávidí čeští muži úspěšné ženy? Z výše uvedeného se zdá že ano, já ale doufám, vlastně tomu pevně věřím, že chlapci z diskuze nejsou statisticky dostatečně průkazným vzorkem prezentujícím české muže jako celek. Je to příliš optimistické? Nechte mi tu iluzi- naděje umírá poslední :-))).

Autor: Libuše Palková | středa 12.9.2018 10:37 | karma článku: 27.89 | přečteno: 9368x

Další články blogera

Libuše Palková

Vrátí Josef Mašín vyznamenání?

V souvislosti s výrokem pana Mašína o morálním úpadku Česka jsem si vzpomněla, jak John Lennon vrátil řád Britského impéria, aby vyjádřil svůj protest proti válce ve Vietnamu a britské podpoře zásahu nigerijských vojsk v Biafře.

19.2.2019 v 7:15 | Karma článku: 33.76 | Přečteno: 1696 | Diskuse

Libuše Palková

Holit hulit a hlaholit aneb alkohol je metla lidstva

Když má člověk trochu vypito, napadají ho nejrůznější blbosti. Ale horší je, že ve stavu sdílnosti způsobené alkoholem, i rozumný jedinec se o ty blbosti začne dělit s ostatními. Protože v tu chvíli mu to tak moc hloupé nepřipadá.

17.2.2019 v 12:33 | Karma článku: 19.37 | Přečteno: 2110 | Diskuse

Libuše Palková

Geometrie lásky

Zdá se že láska nemá s geometrií na první pohled nic společného. Ale když zahoříte láskou ke geometrii a ponoříte se do jejího studia zjistíte, že těch styčných bodů, paralel a průniků by se dalo najít hodně. Vlastně celá řada...

14.2.2019 v 15:13 | Karma článku: 18.34 | Přečteno: 2528 | Diskuse

Libuše Palková

Líbí se vám opálená děvčata?

Když se díváte na reklamy nelze přehlédnout, že modelky jsou často pěkně opálené, a mnoho mužů jako jeden z atributů ženské krásy uvádí snědou pleť a tmavý vlas. Ale pozor pánové, abyste proto nebyli obviněni ze sympatie k islámu.

13.2.2019 v 22:10 | Karma článku: 20.96 | Přečteno: 2489 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Pavel Hewlit

Věř, a víra Tvá tě uvěří – i když fakt nevěříte (a přejete si)

Řeknu to na rovinu, nejsem věřící člověk, věřící v Boha. Mám proti němu výhrady. Sem tam mi něco v Bibli neštymuje a všemocnou bytost si představuju jinak - jako bytost, co může všechno, a ne že nás v tom všechny nechá plácat.

19.2.2019 v 20:09 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 0 | Diskuse

Katerina Kaltsogianni

Kohout

Měla jsem jako dítě tři vážné momenty, které mě skutečně ovlivnily do mojí dnešní podoby. Nemyslím si, že jsem někdy něco tak silného zažila, co se do mě tak vrylo, co mi zformovalo moji povahu. Kohout byl velmi silným zážitkem.

19.2.2019 v 17:28 | Karma článku: 19.63 | Přečteno: 349 | Diskuse

Jiří Turner

Kdo nemá rád Lucii Vondráčkovou, ať se někam podepíše.

Já jí rád nemám, stejně jako nemám rád celou tu jejich famílii. Její tetu úplně nesnáším, to kvůli Kubišové, a její tatík mě žere taky, protože jako předseda svazu autorů a interpretů z nás tahá ty tantiemy. Ale Plekyho miluji.

19.2.2019 v 15:49 | Karma článku: 29.13 | Přečteno: 2198 | Diskuse

Mária Tvrdoňová

Bol Ježiš východným Guruom?

Keby ste nikdy nepočuli o tom, či máme nejaké dôkazy Ježišovho pobytu v Indii, pokiaľ poznáte evanjeliá a ich historický kontext, zo samotných Ježišových slov je jasné, že nebol ovplyvnený východnými náboženstvami.

19.2.2019 v 15:41 | Karma článku: 5.01 | Přečteno: 104 | Diskuse

Ladislav Jakl

Brexit: Tvrdý? Chaotický? Divoký? Čistý!

Opustíš-li mne, nezahynu, opustíš-li mne, zahyneš. To spolu s Viktorem Dykem vzkazuje Brusel všem vazalským zemím EU.

19.2.2019 v 15:33 | Karma článku: 32.10 | Přečteno: 602 | Diskuse
VIP
Počet článků 732 Celková karma 23.06 Průměrná čtenost 1777

Překladatelka, autorka vlastní tvorby, zvídavá cestovatelka, bloggerka, milovnice všeho dobrého co život nabízí. Hlavou jsem realista, tvářím se občas jako pesimista, ale srdcem jsem nenapravitelný optimista. Vypadám možná jako bojovnice, ale to jsou jen mimikry kterými chci ochránit tu příliš citlivou a zranitelnou holku uvnitř. Po přeložení asi deseti knih z angličtiny mě napadlo, co kdybych zkusila napsat něco sama- zatím mi vyšly mi tři knížky: Za chlapem a tramvají neběhej, za pět minut je tu další, Italská invaze v Praze a Recept na šťastný den. Rozhodně se nepovažuji za spisovatelku-jsem jen zapisovatelka příběhů, které píše život, a které vidím kolem sebe. Baví mě rozplétat sítě vzájemných vztahů, kterými jsme všichni neviditelně propojeni, a objevovat souvislosti v předivu života. Mým krédem je žij a nech žít, a  pokud nejde o život, nejde o nic. Přála bych si, aby k sobě lidé byli více tolerantní a vstřícní. Myslím že když člověk s něčím nesouhlasí, nemusí to proto hned odsuzovat.

Najdete na iDNES.cz