Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Kdo byl Sackou Soumalia a kdo je Matteo Salvini?

14. 06. 2018 17:09:08
Nedávný článek informující o zabití imigranta v Itálii vzbudil opravdu bohatou diskuzi. Blog v podstatě pouze poukazoval na to, že ne všichni imigranti jsou jen zločinci a nemakačenkové, jak se je tu někteří blogeři snaží vylíčit.

V žádném případě jsem nikdy neohajovala teroristy, kriminálníky, zloděje násilníky a vrahy, nikdy jsem nenapsala že si myslím, že mezi imigranty se žádní tací nevyskytují. Ale je jisté, pokud někdo neustále poukazuje na kriminalitu páchanou právě imigranty, začnou být házeni všichni do jednoho pytle, a odnesou to i ti poctivě pracující, jako se to stalo v nedávných dnech v Itálii.

Abych se vrátila k titulu: Matteo Salvini a Sacko Soumalia- dvě jména, dva mladí muži, dva zcela odlišné světy a osudy. Jeden měl štěstí, že se narodil v Evropě, která kromě jiného zbohatla svou koloniální minulostí, druhý měl smůlu, že se narodil v Africe, kterou Euroamerická civilizace po staletí využívala jako zdroj levné pracovní síly a nerostných surovin.

Sacko Soumaila pocházel z Mali, bylo mu 29 let , měl povolení k pobytu v provincii Reggio Calabria a pracoval v zemědělství. Podle článku uvedeném níže jeho smrt mohla být vyprovokována tím jak se Salvini vyjadřuje a staví proti imigrantům. Zároveň je zde zmíněno, že v této ubbytovně pro imigrranty byl zabit již v lednu mladý Nigerijec Becky Moses:
The first to pay that price on Italian soil was Soumaila Sacko, 29, from Mali, a farm worker with a residence permit living in the province of Reggio Calabria and a labor-union rep with Unione Sindacale di Base. The notoriously exploited crop pickers, many of them Africans, have been the target of violence before and have staged courageous protests asserting their rights.
Nigerian Becky Moses had died when fire swept across the same migrant dormitory camp in January.
https://www.thenation.com/article/matteo-salvinis-march-rome/

A kdo je Matteo Salvini? Salvini nepokrytě obdivuje ruského prezidenta Vladimira Putina. Chce zrušit protiruské sankce a s Putinovou vládní stranou Jednotné Rusko podepsal minulý rok smlouvu o spolupráci. V pondělí odmítl Salvini nařčení americkým miliardářem Georgem Sorosem, že jeho Ligu financuje Moskva.Členem Ligy severu se stal v sedmnácti letech. Strana vznikla na konci osmdesátých let, kdy volala po odtržení Padánie, bohatého průmyslového severu Jméno si vybudovala na odmítání solidarity s jihem, který považovala za zaostalý, prolezlý korupcí a mafií.Pověst rebela a provokatéra si získal popíráním italského národa. Několik let zatvrzele odmítal národní vlajku, nechával se fotit v tričku s nápisem „Padania is not Italy“ (Padánie není Itálie) a během Eura 2000 podporoval v zápase s Itálií francouzský tým, o šest let později zase německý. Ještě před osmi lety si na stranickém večírku s pivem v ruce notoval píseň proti Neapolitáncům.První parlamentní volby v čele Ligy severu pro něj skončily čtyřprocentním fiaskem. Salvini se proto rozhodl pro zásadní změnu programu. Rétorika strany zůstala stejná, změnil se nepřítel. Role obětního beránka už nenáleží jižanům, ale přistěhovalcům. Příčinou úpadku Itálie podle nové stranické linie není rozkrádání severního bohatství zbytkem Itálie, ale diktát Bruselu a euro, které Salvini označil za „zločin proti lidskosti“.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/matteo-salvini-italie-liga-d01-/zahranicni.aspx?c=A180605_094217_zahranicni_mk

Myslím že největším zločinem proti lidskosti je hlavně rasismus-čímž netvrdím že pan Salvini je rasista-a v mnoha bodech s ním naopak mohu souhlasit-například když tvrdí, že zloba a frustrace lidí ze současná situace by se neměla obracet ani tak proti imigrantům samotným, jako proti ziskovkám, které je sem vozí, a proti neschopným politikům, kteří tomu léta jen nečinně přihlíží.

Toto není ani zabitý Sacko z Mali, nebo Becky Moses -mrtvý Nigerijec ze stejné ubytovny, to je jeden mladý Eritrejec, který letos na jaře zamřel hlady a vysílením po příjezdu do Pozzala v sicilské Raguse

foto-Proactiva Open Arms su Twitter

Na rozdíl od dvou výše zmíněný Afričanů tedy neměl to štěstí, aby svůj sen o životě v Evropě realizoval. Ačkoliv aniž bych chtěla být cynická, není spíš štěstí, že nepoznal, že to co mu slibovali převaděči, byla jenom jedna velká lež, pro kterou tisíce jiných ročně obětují své životy? Myslím že větším zločinem proti lidskosti, než diktát Bruselu je fakt, že na naší bohaté krásné planetě v naší údajně civilizované současnosti stále umírají lidé hlady. Když už jim nemůžeme pomoci, neměli bychom po nich alespoň plivat

Autor: Libuse Palkova | čtvrtek 14.6.2018 17:09 | karma článku: 14.35 | přečteno: 912x


Další články blogera

Libuse Palkova

Pozor-imigrant vám sní i poslední sušenku

Na italských sociálních sítích jsem nedávno našla obrázek, jak u stolu sedí italský politik, italský volič a imigrant. Před nimi je na stole talíř s dvanácti sušenkami. Politik shrábne jedenáct sušenek a strčí si je do kapsy.

22.6.2018 v 18:07 | Karma článku: 16.62 | Přečteno: 1630 | Diskuse

Libuse Palkova

Letošní Kladenské dvorky

Minulý víkend proběhla akce Kladenské dvorky, festival umění, hudby i dobrého mlsání. Protože letos slavíme výročí založení republiky, zavítal mezi nás i pan prezident, vlastně jeho dvojník a celá akce se nesla v tom duchu.

21.6.2018 v 19:32 | Karma článku: 9.49 | Přečteno: 625 | Diskuse

Libuse Palkova

Jazyk je poklad národa

Nejposvátnějším pokladem každého národa je jazyk, kterým tak nalézá to nejlepší ze sebe, svou vlastní podstatu. Nedávno jsem narazila na článek blogera který tvrdí, že nejvíce náš jazyk ohrožují genderoví aktivisté.

21.6.2018 v 8:58 | Karma článku: 11.11 | Přečteno: 1079 | Diskuse

Libuse Palkova

Furt je to stejný, jen vždycky trošku jiný

Při průvodcování člověk zažije nejrůznější věci a pozná spoustu zajímavých lidí, hlavně však si ověří zásadu, že nikdy nic není tak, jak si myslel, že to bude. Aneb pořád je to stejný, ale pokaždý jinak.

20.6.2018 v 6:18 | Karma článku: 21.60 | Přečteno: 1741 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Klenorová

Zase vedle!

Dámy budou znát ten šimravej, vzrušující pocit vysoko na stehně. Ten pocit, kterej napovídá, že to špatně dopadne.

22.6.2018 v 19:31 | Karma článku: 14.16 | Přečteno: 663 | Diskuse

Libuse Palkova

Pozor-imigrant vám sní i poslední sušenku

Na italských sociálních sítích jsem nedávno našla obrázek, jak u stolu sedí italský politik, italský volič a imigrant. Před nimi je na stole talíř s dvanácti sušenkami. Politik shrábne jedenáct sušenek a strčí si je do kapsy.

22.6.2018 v 18:07 | Karma článku: 16.62 | Přečteno: 1630 | Diskuse

Jarka Jarvis

Šéfe, končím

Mnozí z vás tenhle fenomén možná znají. Člověk chodí do práce, dřepí v kanceláři od osmi do pěti, od pondělka do pátku, a najednou ho to přestane bavit. A tak zvedne zadek ze židle, a vykročí do neznáma.

22.6.2018 v 2:15 | Karma článku: 25.85 | Přečteno: 1354 | Diskuse

Frantisek Sklenar

No Point to Worry about... 2018.06.22.

Blog o veciach, ktorými nemá zmyslel sa trápiť... ak sa Vám páči, čo vidíte, prosím zdieľajte. Ak nie...

22.6.2018 v 1:00 | Karma článku: 4.83 | Přečteno: 116 | Diskuse

Jana Majová

Maturant

K ústním maturitám odcházel ve středu. Jak se má. V obleku. Když jsem v úterý tu košili žehlila, v mysli se mi rozběhl "sestřih" předchozích let.

21.6.2018 v 21:41 | Karma článku: 22.69 | Přečteno: 635 | Diskuse
VIP
Počet článků 546 Celková karma 16.01 Průměrná čtenost 1411

Mým krédem je žij a nech žít, a  pokud nejde o život, nejde o nic. Přála bych si, aby k sobě lidé byli více tolerantní a vstřícní.Myslím že když člověk s něčím nesouhlasí, nemusí to proto hned odsuzovat.

Vyšly mi tři knížky: Za chlapem a tramvají neběhej, za pět minut je tu další, Italská invaze v Praze a Recept na šťastný den, čtvrtou mám už v počítači a pátá se mi rodí v hlavě.

Najdete na iDNES.cz