Kdo byl Sackou Soumalia a kdo je Matteo Salvini?

14. 06. 2018 17:09:08
Nedávný článek informující o zabití imigranta v Itálii vzbudil opravdu bohatou diskuzi. Blog v podstatě pouze poukazoval na to, že ne všichni imigranti jsou jen zločinci a nemakačenkové, jak se je tu někteří blogeři snaží vylíčit.

V žádném případě jsem nikdy neohajovala teroristy, kriminálníky, zloděje násilníky a vrahy, nikdy jsem nenapsala že si myslím, že mezi imigranty se žádní tací nevyskytují. Ale je jisté, pokud někdo neustále poukazuje na kriminalitu páchanou právě imigranty, začnou být házeni všichni do jednoho pytle, a odnesou to i ti poctivě pracující, jako se to stalo v nedávných dnech v Itálii.

Abych se vrátila k titulu: Matteo Salvini a Sacko Soumalia- dvě jména, dva mladí muži, dva zcela odlišné světy a osudy. Jeden měl štěstí, že se narodil v Evropě, která kromě jiného zbohatla svou koloniální minulostí, druhý měl smůlu, že se narodil v Africe, kterou Euroamerická civilizace po staletí využívala jako zdroj levné pracovní síly a nerostných surovin.

Sacko Soumaila pocházel z Mali, bylo mu 29 let , měl povolení k pobytu v provincii Reggio Calabria a pracoval v zemědělství. Podle článku uvedeném níže jeho smrt mohla být vyprovokována tím jak se Salvini vyjadřuje a staví proti imigrantům. Zároveň je zde zmíněno, že v této ubbytovně pro imigrranty byl zabit již v lednu mladý Nigerijec Becky Moses:
The first to pay that price on Italian soil was Soumaila Sacko, 29, from Mali, a farm worker with a residence permit living in the province of Reggio Calabria and a labor-union rep with Unione Sindacale di Base. The notoriously exploited crop pickers, many of them Africans, have been the target of violence before and have staged courageous protests asserting their rights.
Nigerian Becky Moses had died when fire swept across the same migrant dormitory camp in January.
https://www.thenation.com/article/matteo-salvinis-march-rome/

A kdo je Matteo Salvini? Salvini nepokrytě obdivuje ruského prezidenta Vladimira Putina. Chce zrušit protiruské sankce a s Putinovou vládní stranou Jednotné Rusko podepsal minulý rok smlouvu o spolupráci. V pondělí odmítl Salvini nařčení americkým miliardářem Georgem Sorosem, že jeho Ligu financuje Moskva.Členem Ligy severu se stal v sedmnácti letech. Strana vznikla na konci osmdesátých let, kdy volala po odtržení Padánie, bohatého průmyslového severu Jméno si vybudovala na odmítání solidarity s jihem, který považovala za zaostalý, prolezlý korupcí a mafií.Pověst rebela a provokatéra si získal popíráním italského národa. Několik let zatvrzele odmítal národní vlajku, nechával se fotit v tričku s nápisem „Padania is not Italy“ (Padánie není Itálie) a během Eura 2000 podporoval v zápase s Itálií francouzský tým, o šest let později zase německý. Ještě před osmi lety si na stranickém večírku s pivem v ruce notoval píseň proti Neapolitáncům.První parlamentní volby v čele Ligy severu pro něj skončily čtyřprocentním fiaskem. Salvini se proto rozhodl pro zásadní změnu programu. Rétorika strany zůstala stejná, změnil se nepřítel. Role obětního beránka už nenáleží jižanům, ale přistěhovalcům. Příčinou úpadku Itálie podle nové stranické linie není rozkrádání severního bohatství zbytkem Itálie, ale diktát Bruselu a euro, které Salvini označil za „zločin proti lidskosti“.

Zdroj: https://zpravy.idnes.cz/matteo-salvini-italie-liga-d01-/zahranicni.aspx?c=A180605_094217_zahranicni_mk

Myslím že největším zločinem proti lidskosti je hlavně rasismus-čímž netvrdím že pan Salvini je rasista-a v mnoha bodech s ním naopak mohu souhlasit-například když tvrdí, že zloba a frustrace lidí ze současná situace by se neměla obracet ani tak proti imigrantům samotným, jako proti ziskovkám, které je sem vozí, a proti neschopným politikům, kteří tomu léta jen nečinně přihlíží.

Toto není ani zabitý Sacko z Mali, nebo Becky Moses -mrtvý Nigerijec ze stejné ubytovny, to je jeden mladý Eritrejec, který letos na jaře zamřel hlady a vysílením po příjezdu do Pozzala v sicilské Raguse

foto-Proactiva Open Arms su Twitter

Na rozdíl od dvou výše zmíněný Afričanů tedy neměl to štěstí, aby svůj sen o životě v Evropě realizoval. Ačkoliv aniž bych chtěla být cynická, není spíš štěstí, že nepoznal, že to co mu slibovali převaděči, byla jenom jedna velká lež, pro kterou tisíce jiných ročně obětují své životy? Myslím že větším zločinem proti lidskosti, než diktát Bruselu je fakt, že na naší bohaté krásné planetě v naší údajně civilizované současnosti stále umírají lidé hlady. Když už jim nemůžeme pomoci, neměli bychom po nich alespoň plivat

Autor: Libuše Palková | čtvrtek 14.6.2018 17:09 | karma článku: 14.36 | přečteno: 939x

Další články blogera

Libuše Palková

Hexakosioihexekontahexafobie

Dnes je můj blog s číslem 666 a tak mi nedá, abych se nepozastavila nad číslem zvaným také jako číslo šelmy, či antikrista. Načasovala jsem ho na 13 hodinu, neboť i třináctka je považována za neblahé číslo, takže fobie na druhou.

17.11.2018 v 13:00 | Karma článku: 10.18 | Přečteno: 699 | Diskuse

Libuše Palková

Proč jsem se nestala baletkou

Podle mojí maminky by každá holčička měla chodit do baletu a na hodiny klavíru. A protože jí to osud v dětství nedopřál, o to víc chtěla své přání projektovat do mě a realizovat své dřívější sny skrze své děti

16.11.2018 v 19:40 | Karma článku: 13.95 | Přečteno: 730 | Diskuse

Libuše Palková

Hanba Ostravě

Když jsem poprvé uviděla sochu Věry Špinarové, nemohla jsem uvěřit svým očím. Cítila jsem znechucení a tak trochu i zklamání. Tohle že má být hold jedné z našich největších zpěvaček? To je spíš výsměch té ženě a ostuda Ostravy.

15.11.2018 v 14:50 | Karma článku: 23.58 | Přečteno: 1144 | Diskuse

Libuše Palková

Děvko!

Míru jsem poznala celkem náhodou. Opalovala jsem se poblíž tenisových kurtů, ne z nějakých konkrétních důvodů , ale protože koupalište otvítá až od června a jinde volný travnatý pažit, kde bych se chtěla vystavovat, prostě nebyl.

14.11.2018 v 10:55 | Karma článku: 28.31 | Přečteno: 3292 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jakub Beznoska

Pamětní kytice v koši..

Hodit pamětní kytici do koše je sprosté plivnutí do tváře všem obětem 17. listopadu 1939 a 1989. Jedním slovem ubohost.

17.11.2018 v 19:42 | Karma článku: 35.28 | Přečteno: 709 | Diskuse

Pavel Hewlit

Posváteční kocovina a alergie na pyl

Probíhá svátek (už je skoro pryč), a ještě než začne vánoční blázinec na plné kouličky, musíme se vypořádat s kocovinou, jaká po svátku zbyla.

17.11.2018 v 19:11 | Karma článku: 12.92 | Přečteno: 163 | Diskuse

Jitka Štanclová

Smažka

Na tu rodinnou oslavu na Moravě se hrozně těšil. Vážil na ni dlouhou cestu až ze samého cípu západních Čech.

17.11.2018 v 18:40 | Karma článku: 16.93 | Přečteno: 441 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Placka

Dneska je nosíme. Dneska nosíme nálepky, především nálepky. A placky nosíme se vším možným. I já je nosím. Ta moje první nebyla ta se smajlíkovým O v názvu občanského fóra. Ta moje politickoobčanská první byla mnohem později.

17.11.2018 v 17:49 | Karma článku: 14.52 | Přečteno: 218 | Diskuse

Jan Andrle

Co jsi tehdy dělal?

V Americe (myslím tím USA) prý si každý pamatuje, co dělal 11. září 2001. Já to vím přesně, chystal jsem oslavu 1. narozenin svého druhého syna. První se narodil dříve, v roce 1989. Chvilku před sametem.

17.11.2018 v 14:39 | Karma článku: 9.22 | Přečteno: 152 | Diskuse
VIP
Počet článků 666 Celková karma 19.40 Průměrná čtenost 1565

Mým krédem je žij a nech žít, a  pokud nejde o život, nejde o nic. Přála bych si, aby k sobě lidé byli více tolerantní a vstřícní.Myslím že když člověk s něčím nesouhlasí, nemusí to proto hned odsuzovat.

Vyšly mi tři knížky: Za chlapem a tramvají neběhej, za pět minut je tu další, Italská invaze v Praze a Recept na šťastný den, čtvrtou mám už v počítači a pátá se mi rodí v hlavě.

Najdete na iDNES.cz