Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Blog na Idnes jako Trollheimen?

13. 04. 2018 9:50:18
Trollheimen je pohoří na západě Norska, a do češtiny by se dalo přeložit jako Domov trollů. Nikomu snad neuniklo, že i tady se to v diskuzích trolly občas přímo hemží, ale možná jich není tolik, jen se převlékají a převtělují.

Jisté je, že Blogger, který nemá alespoň jednoho oddaného trolla, jako by nebyl. Já teda rozhodně nemůžu říct, že bych je nezaujala, naopak, mám tu pár věrných obdivovatelů. Někteří jsou roztomilí, někteří už méně, rozhodně jsou to "držáci."

Když se na vás troll nalepí, je jako silně rezistentní bakterie, jako štěnice, která drží a drží. Mně vlezli dokonce i do ponožek

Představte si ta hrůza-kam se hnete, tam vám na nohách visí trollové-a protože na každé ponožce jsou dva-na vnitřní i vnější straně- tak jsou vlastně čtyři, Ještě že nejsem stonožka-mít sto ponožek a tedy dvě stě trollů, to bych se asi picla. Ale je fakt, že někdy stačí jen jeden.

Tihle dva trollíci jsou obzvláště zajímaví-ten vyšší se jmenuje Zoro Šulc-severský bratr Zoro Mstitele-sice není krásný jako Banderas, ale mstivý je dost. A ta menší se jmenuje Sidney Šišková. Divné jméno, řeknete si možná, ale trollové jsou prostě divní tvorové a tak nemůžete čekat, že budou mít skutečná normální jména a tváře. Mimochodem, ráda bych upozornila na roztomile červený frňáček té malé trollice, který naznačuje, že ráda nasává, a to jsou pak její příspěvky obzvláště výživné .Ale možná ho má odřený od toho, jako ho pořád strká do osobních věcí některých blogerů, do kterých jí nic není, jako kolik mu je, kolik váží a jestli prodělal nějaký estetický zákrok-který by ostatně prospěl právě jí, vzhledem k tomu jejímu šílenému frňáku .Možná proto je tak zlá a zapšklá. Pokud si vás právě tenhle páreček oblíbí, máte vyhráno.

V Norsku můžete při toulkách krajinou narazit i na dopravní značky-pozor na trolla Možná někteří naši zdejší trollové, když už nedají z pochopitelných důvodů svou fotku, by tu značku mohli používat , aby nezkušení začátečníci byli včas varováni-my zkušenější už je poznáme i bez značky. S tím varováním to není zas až taková legrace, podle wikipedie jsou zaznamenány případy, kdy troll dohnal někoho k sebevraždě.

Trolling bývá často spojen s internetovými útoky s kyberšikanou. V roce 2011 vyvolal ve Velké Británii skandál případ teprve patnáctileté Natashy MacBrydeové, která se po sérii urážlivých anonymních zpráv rozhodla spáchat sebevraždu. To však agresorům nestačilo, cílem útoku se poté stala i pietní stránka založená na její počest.

Další odstrašující případ se udál v roce 2012 v Austrálii, kdy soustavné obtěžování a zneužívání účtu moderátorky Charlotty Dawsonové vyústilo v její smrt.

Nekrmte trolly-říká tato značka, ale z vlastní praxe vím, že ikdyž je budete zcela ignorovat, budou tam-stále připraveni, neúnavní, splachovací, všemu odolní.Troll zasílá záměrně provokativní, urážlivé nebo irelevantní (off-topic) příspěvky k citlivým tématům, jejichž hlavním smyslem je vyprovokovat ostatní uživatele k emotivní odezvě nebo jinak narušit normální, věcnou diskusi.

Činnost trollů neunikla ani sociálním inženýrům. Tak se stává, že je troll placeným, nebo i dobrovolným (z přesvědčení) spolupracovníkem nějaké agentury a jejich činnost bývá za účelem dosažení nějakého cíle koordinována. Cíle mohou být rozličné, od propagace nějakého výrobku přes dezinformační činnost nějaké agentury až třeba k propagaci nějakého náboženství. Někdy je troll tak umanutý a vzteklý, že si ho představuju jako jednu z Vigelandových soch ve Frognerově parku nedaleko Osla.

Troll patří k Norsku asi tak jako vodník nebo čarodějnice k Českým zemím. Jejich domov leží na konci dlouhé klikaté Cesty trollů (Trollstigveien). Když tuto cestu s výškovým rozdílem téměř 900 metrů překonáte, můžete nahoře obdivovat nádherné scenérie a také si z kamenů postavit svého "trollíka". Na vybrané místo (nejlépe někam k bažince, kde trollové přebývají nejraději) položíte velký plochý kámen. Na něj pak kladete další, odstupňované podle velikosti, do výšky tak jednoho metru. A váš kamenný troll je hotov. Vzhledem k jejich oblibě bažinatých míst, je možná českým ekvivalentem Jóžin z bažin. Podle severské mytologie jsou to buď skřeti, nebo naopak obři, každopádně není třeba se jich bát, naopak, řekla bych, buďte na ně hodní. Jsou to vlastně chudáci a jakožto menšina si zaslouží ochranu-já jsem proti diskriminaci a rasismu po všech směrech, takže jsem zásadně proti, aby trollům někdo ubližoval. A klidně mi nadávejte, že jsem sluníčko. Ať žijí trollové!

Autor: Libuse Palkova | pátek 13.4.2018 9:50 | karma článku: 16.73 | přečteno: 1098x


Další články blogera

Libuse Palkova

Hysterie kolem sirotků

Muži rádi hysterii přisuzují jenom ženám, aby ne, když je to od slova hystera, čili děloha. Ale množství článků převážně mužských autorů, o syrských sirotcích, které se tu na nás valí dokazují, že hysterický lze být i bez dělohy.

19.9.2018 v 10:55 | Karma článku: 11.40 | Přečteno: 1018 | Diskuse

Libuse Palkova

Parohy jako umělecké dílo

Mohou být parohy, rýč nebo vysavač považovány za umělecký artefakt? A proč ne? Na vernisáži Pavla Holečka, o které jsem vás informovala v předchozím blogu, najdete kromě hracích obrazů a soch i tyhle zdánlivě obyčejné předměty.

18.9.2018 v 16:25 | Karma článku: 9.40 | Přečteno: 549 | Diskuse

Libuse Palkova

Hrací obrazy

Na Kladenském zámečku máme hrací obrazy. Ne ve smyslu, že si s nimi můžete hrát, ale hrát na ně, jako na hudební nástroje. Když se to umí, tak vydávají tóny celkem příjemné. A kdyby jen hrací obrazy, my tu máme i hrací skulptury.

17.9.2018 v 16:48 | Karma článku: 11.49 | Přečteno: 618 | Diskuse

Libuse Palkova

My Prahu nedáme, radši ji zbouráme

Toto heslo už dávno neplatí, primátorka Adriana Krnáčová jedná přesně opačně, ale abychom jí nekřivdili, už i před ní šlo vedení města ochotně na ruku zahraničním investorům, kteří občas "za hubičku" získali lukrativní pozemky.

14.9.2018 v 17:20 | Karma článku: 16.50 | Přečteno: 1115 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jan Zíma

Kdo vlastně vládne na Pražském hradě.

  Když dnes a denně slyšíte vtipy o poměrech na Pražském hradě, dřív nebo později dojdete k znepokojivému zjištění, že vlastně nevíte, co se za jeho zdmi v současných týdnech děje.

19.9.2018 v 18:57 | Karma článku: 15.45 | Přečteno: 324 |

Václav Poddaný

Pojďme schovat problémy za 50 migrantů z Afriky

Hra s názvem: ,,50 malých černoušků" aneb jak se v republice schovávají problémy pod problémy, může pomalu začít :)

19.9.2018 v 16:32 | Karma článku: 24.84 | Přečteno: 615 | Diskuse

Michal Pohanka

Mrčení jehňátek

Aneb "Život je tak trapný, Bože, jak uprdnutí u soulože," jak praví úspěšný český básník Krchovský. Aneb blogující břídil opět v akci...

19.9.2018 v 16:24 | Karma článku: 7.51 | Přečteno: 254 | Diskuse

Radka Kielbergerová

Nedělejte z nás pitomce a řekněte, kolik jim je. Zasloužíme pravdu a fér hru!

V případě přijetí sirotků je, zdá se, největším problémem, že se nám neříká pravda. A přitom, my jsme dávno zvyklí se v pravdách pohybovat a taky pravdu říkat. Lže se nám o věku "dětí". Mlží se, nám se tohle nelíbí, nejsme pitomci

19.9.2018 v 14:38 | Karma článku: 23.06 | Přečteno: 1483 | Diskuse

Antonín Mareš

Historie vývoje Českého národa za posledních 100 let.

Náš národ procházel velkými dějinnými zvraty od obnovení své samostatnosti v roce 1918 až po dnešek. V roce 1918 vzniká naše Československá republika. K tomu dochází po 300 letech,

19.9.2018 v 14:33 | Karma článku: 5.08 | Přečteno: 154 | Diskuse
VIP
Počet článků 601 Celková karma 18.88 Průměrná čtenost 1449

Mým krédem je žij a nech žít, a  pokud nejde o život, nejde o nic. Přála bych si, aby k sobě lidé byli více tolerantní a vstřícní.Myslím že když člověk s něčím nesouhlasí, nemusí to proto hned odsuzovat.

Vyšly mi tři knížky: Za chlapem a tramvají neběhej, za pět minut je tu další, Italská invaze v Praze a Recept na šťastný den, čtvrtou mám už v počítači a pátá se mi rodí v hlavě.

Najdete na iDNES.cz