Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Láska přes sms

2. 04. 2018 17:57:00
Před časem jsem chodila se zadaným mužem, a tak jsme spolu často komunikovali převážně prostřednictvím SMS.V té době vznikla tato povídka, což vysvětluje proč je v čase přítomném, ač je to už minulost.

Komunikovat s miláčkem jen přes sms je nesmírně praktické. Kdybych mu volala a zrovna vedle něho stála ta jeho, mohl by to sice vždycky nějak zakecat a zavolat mi zpět jakmile by to šlo, ale nějak se mi to příčí. Nechci mu dělat problémy, kdyby ta jeho furie na náš vztah přišla, ještě by ho třeba vyhodila z domu a on by se ke mně chtěl nastěhovat. A já jsem už zvyklá na své pohodlí. Navíc mi není příjemná představa, že zatímco budu zamilovaně vrkat do telefonu, on bude couvat z jejího doslechu. Konec konců taková stručná láska přes SMS má své výhody a vztah vydrží dlouho romantický, protože jeden druhému se tak rychle neomrzí. Člověk nemusí mít strach , že se opakuje, ani nemusí otráveně říkat:“Ale to už jsi mi říkal tisíckrát, miláčku.“
A také je to praktické, oba máme časově náročné zaměstnání a tak na nějaké dlouhé vykecávání nemáme čas. Takže nám ke štěstí zcela stačí stručné zprávičky typu:
Miluji tě, myslím na tebe.
Já taky a jak je?
Vše OK, a u tebe?
Taky OK, kdy tě uvidím?
Tak třeba dnes v pět u mě.
OK pá.
A takhle nám to funguje už několik let. Já vlastně vztahy se ženatými nikdy neschvalovala, ale když jsem ho poprvé uviděla, nemohla jsem si pomoci. Okamžitě jsem věděla, že to je muž mých snů. A tak to začalo.
Jednou večer jsem se dívala na nějaký romantický film o lásce a přitom popíjela víno. Většinou se na takové blbosti nedívám, ale byla jsem tak unavená z práce, že mi bylo celkem jedno, na co čučím. Když ale došlo na svatbu a zamilovaný pár odjel na svatební cestu na Bali, najednou mě to nějak dojalo. Asi jak jsem byla unavená, anebo jsem toho moc vypila, nevím. Přestože jsem vždy tvrdila, že jsem emancipovaná nezávislá a samostatná ženská, která chlapa potřebuje jen pro trochu občasného sexu, najednou mě při pohledu na ty šťastné novomanžely napadlo, že vztah s ženáčem není to pravé, co potřebuji. Ne že bych toužila po nějakých romantických blábolech a držení za ručičku, ale pořád se o něj dělit s jeho ženou? On sice tvrdí, že spolu už dávno nespí, ale věřte chlapovi.
Zapípal mobil. To je snad telepatie, právě na něj myslím a on myslí na mě...možná mu křivdím a je v tom víc než sex.
Mohl bych se u tebe stavit? Není moc pozdě? četla jsem na displeji
Napřed jsem se zaradovala, že ho budu moci obejmout a zulíbat, ale pak mě zarazilo, proč se ozývá tak pozdě večer. Možná se jeho manželka někde zdržela, a on by si chtěl zašpásovat, aby využil okamžiku nenadálé svobody. Přestože jsem proti špásování nikdy nic neměla, v tu chvíli mi, nejspíš vlivem té přiblblé romantické telenovely v kombinaci s alkoholem a únavou, došlo v mozku k nějakému zkratu a já se začala chovat jako cvok.
Nepotřebuji jen sex, potřebuji taky trochu lásky, vyťukala jsem s jistými potížemi do mobilu a odeslala. Téměř vzápětí tu byla odpověď: Ale já ti sex nenabízel...
Co to má sakra znamenat? Zbabělec jeden! Naráží snad na to, že jsem při našem seznámení byla trochu aktivnější než on? Ne že bych ho vyloženě sváděla, ale...
Ty zbabělče, odepsala jsem, ale než jsem stiskla tlačítko ODESLAT stačila jsem si všimnout, že zpráva nepřišla z mobilu mého milovaného.
Hrklo ve mně, nasadila jsem si brýle a podívala se na displej. Ta zpráva byla od kolegy z práce...Kdybych nebyla líná a vzala si ty brýle hned, tak se to nestalo. Teď jsem si vzpomněla, jak jsem se s kolegou domlouvala, že si večer přijde pro nějaké materiály. Ten se musel divit, co mu to píšu o sexu a lásce. Panebože, to jsem husa.
Sorry to nebylo pro tebe, informovala jsem kolegu, a místo abych se radovala, že ta trapná SMS o potřebě lásky nedorazila k mému milému, vyhledala jsem ji znovu v seznamu odeslaných zpráv a opět zmáčkla ,tentokrát na správnou adresu. Kdybych tolik nepila, určitě bych si uvědomila, že je lepší být za blbce před kolegou, na kterém mi nezáleží, než před svým milovaným idolem. Vždycky jsem mu přece tvrdila, že mi ty naše občasné schůzky plné sexu docela stačí, a teď se budu hloupě doprošovat takového vrtkavého a nestálého citu, jako je láska. Hodila jsem do sebe další skleničku, abych spláchla frustraci z toho, že jsem sama sebe tak zklamala.
Mobil opět pípl. Nedočkavě jsem po něm hrábla, ale zase to byl ten otrava z práce.
Já ti sex nikdy nenabízel jen proto, že jsem si netroufl, ale kdybys chtěla...
Chudák, zastyděla jsem se. Vždyť on je to v podstatě takovej dobrák...Ale nemůže mi blokovat mobil teď, když čekám zprávu od toho svého.
Zapomeň na to, jen jsem si popletla tlačítka, ty materiály ti přinesu zítra, teď už je pozdě, vyťukala jsem v rychlosti a odeslala.Určitě tam byly nějaké překlepy, když píšu takhle rychle tak si pletu písmena, ale což, víc za blbce už před ním být nemůžu. Nalila jsem si skleničku abych spláchla nepříjemný pocit z toho, jak jsem se blamovala.
Mobil zase pípl a na displeji bylo konečně to správné jméno, které jsem čekala.
Nevím co to má znamenat, ale teď to nemůžeme probírat, zavolám ti zítra, pá, líbám tě.
Na okamžik jsem se rozněžnila nad tím, že mě líbá, ale vzápětí mě popadla zuřivost. Co asi dělá, že mi nemůže ani pořádně odpovědět? Proč odpovídá tak věcně a chladně na mé zoufalé volání po lásce? Asi je ta jeho čůza doma a on se bojí, aby se něčeho nedomákla. Anebo se na ni zrovna chystal skočit a objet ji, a mně bude tvrdit, že spolu nic nemají, že mají dokonce oddělené ložnice. Pche, na to mu neskočím. Byla jsem vzteky bez sebe. Budeme si muset nalít čistého vína hošánku, pomyslela jsem si, zatímco jsem si nalévala další skleničku. Tentokrát na kuráž, abych dokázala napsat něco, co tomu mizerovi ukáže, že nejsem žádná onuce. Chtělo by to něco duchaplného, hlubokomyslného, kultivovaného a inteligentního, aby viděl o co ve mně přichází...
Nejsi jedinej chlap na světě, táhni k čertu !
To bylo jediné na co jsem se v tu chvíli zmohla. Po odeslání toho šíleného sdělení jsem do sebe hodila poslední skleničku a upadla do komatu.
Když jsem se druhý ráno probrala a vzpomněla si na své večerní řádění, polilo mě horko. Co mě to popadlo? Už nikdy nebudu pít! Teda určitě ne tak moc, jako včera. Ale jak mu to vysvětlím? Kdyby mi něco takového napsal on, tak bych ho měla za ubožáka. Alespoň omluvit bych se měla.
Sorry, byla jsem maličko opilá, napsala jsem s jistým sebezapřením.
Netušil jsem, že chodím s alkoholičkou...odpověděl vzápětí
Byla jsem nešťastná, že nejsi se mnou, takže jsem se opila kvůli tobě. Vlastně za to můžeš jen a jen ty.
Nebylo to právě prohlášení v mém stylu, asi nějaká rezidua alkoholu z včerejška. Žádná odpověď ale nepřicházela, nejspíš i jeho má slova zaskočila. Oblékla jsem se a běžela do práce, materiály pro kolegu jsem samozřejmě zapomněla.
Do oběda mobil nepípl a mně hrdost bránila v tom, abych se doprošovala, i když jsem si uvědomovala, že bych mu tu stupidní SMS měla vysvětlit jinak než tím, že jsem byla jako dělo.To že jsem byla unavená, by asi jako omluvu nebral, a že mě dojala ta zamilovaná televizní slátanina by radši ani neříkala. Přiznání, že se dívám na romantické telenovely by v jeho očích bylo asi horší než představa, že chodí s alkoholičkou.
Ve čtyři odpoledne jsem to už nevydržela a napsala mu.
Mohl bys alespoň odepsat, že to chápeš.
Těžko můžu chápat, že mě pro nic za nic posíláš k čertu, uráčil se konečně odpovědět. Já bych ti něco takového nikdy nenapsal.
Ty jsi prostě pan dokonalej, ale já ne, a na rozdíl od tebe mám občas emoce tak silné, že podlomí mé sebeovládání.
Zase si dával s odpovědí trochu načas. Napadlo mě, že bych měla ještě něco dodat.
Ale jestli ti vadí, že nejsem tak dokonalá jako ty, můžeme to hned skončit, a ty budeš ještě dokonalejší, protože už nebudeš musel lhát své manželce a podvádět ji.
Tvé myšlenkové přemety jsou neuvěřitelné, odepsal.
Možná, ale poslat někoho k čertu není takový hřích, jako podvádět vlastní manželku. Použít nějaké to silnější slovíčko není tak hnusný, jako být nevěrný.
Bylo mi jasné, že teď jsem to pohnojila úplně. Za pár dní od něho přesto přišla stručná SMS.
Válka nebo mír?
Já válku nikdy nechtěla, vždycky jsem si myslela, že mír a láska jsou lepší než boj, ale to je právě ten problém, ty ode mě nechceš lásku, ale jenom sex. Při odesílání právě napsaného jsem si uvědomila, že SMS jsou určené pro krátká sdělení, zatímco já mu píšu hotové romány. Navíc ani obsahově to nebylo nejspíš to, co asi očekával a na co byl ode mne zvyklý, ale byla jsem v tu chvíli trošku naměkko, protože jsem právě zapíjela tu naši ztracenou lásku.
Odpověděl vzápětí: Nechceš si o tom promluvit?
OK.
Tak v kolik?
V pět u mě.
OK
Pa.

Hlasujte ve finále Blogera roku

Autor: Libuse Palkova | pondělí 2.4.2018 17:57 | karma článku: 17.06 | přečteno: 1385x


Další články blogera

Libuse Palkova

Menhiry na Kladně

Kromě anglického Stonehenge najdete po Evropě spoustu jiných megalitjckých staveb a menhirů-Sardínie, Korsika, Malta, Irsko, megalitické řady ve francouzské Bretani , patří mezi nejznámější. Ale že jsou i na Kladně, to ví málokdo.

18.4.2018 v 18:06 | Karma článku: 10.59 | Přečteno: 433 | Diskuse

Libuse Palkova

Kdeže ty loňské sněhy jsou

Kdysi jsem si zimu bez pořádné lyžovačky neuměla ani představit, jako průvodkyně ale musím být na své nohy- hlavní pracovní nástroj-moc opatrná. Výron kotníku nebo přímo zlomenina, to by pro mě byla tragédie.

17.4.2018 v 17:11 | Karma článku: 12.95 | Přečteno: 966 | Diskuse

Libuse Palkova

Proč nám stát ničí zdraví?

Česko chce požádat o výjimku, aby smělo dál ohrožovat životy svých obyvatel. Brusel nám zakázal používat rumovou tresť, protože obsahuje karcinogenní látky. A místo aby se nám stát omluvil, že nám ničil zdraví, chce pokračovat.

16.4.2018 v 18:01 | Karma článku: 18.90 | Přečteno: 1726 | Diskuse

Libuse Palkova

Nejdůležitější mužský orgán

LIdské tělo je složeno z mnoha orgánů, jeden bez druhého by nemohly existovat, (snad pouze v laboratorních podmínkách), takže jen vše dohromady, v dokonalé souhře a harmonii, vytváří funkční organismus zvaný člověk.

15.4.2018 v 18:33 | Karma článku: 19.09 | Přečteno: 1592 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Blog Info

Bloger roku 2017 - finále je tu. Hlasujte a vyhrajte!

Tradiční anketa Bloger roku má za sebou první, nominační fázi. Je tedy jasno, kdo se bude ucházet o mety nejvyšší. Hlasujte i vy a vyhrajte ceny s blogem iDNES.cz!

19.4.2018 v 9:00 | Karma článku: 6.00 | Přečteno: 1619 | Diskuse

Tomáš Králíček

Cílevědomá a nezlomná. Ruská ranařka Maria Šarapovová dnes slaví

Když si v roce 2004 smlsla ve finále Wimbledonu na dvojnásobné obhájkyni titulu Sereně Williamsové, ze sedmnáctileté Marie Šarapovové se takřka přes noc stala překvapivá světová hvězda. Víte ale, jaký je její život?

19.4.2018 v 8:26 | Karma článku: 14.84 | Přečteno: 367 | Diskuse

Frantisek Sklenar

No Point to Worry about... 2018.04.19.

Blog o veciach, ktorými nemá zmyslel sa trápiť... ak sa Vám páči, čo vidíte, prosím zdieľajte. Ak nie...

19.4.2018 v 1:00 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 69 | Diskuse

Terezie Čerbáková

Pidilidi pod mikroskopem

Pidičlověk je savec obývající naši planetu. Anatomicky je shodný s maxičlověkem. Přesto jeho piditělo a pidimozek vykazuje mnoho odlišných znaků, které jsou připisovány krátkému pobytu na naší planetě.

18.4.2018 v 21:55 | Karma článku: 7.72 | Přečteno: 142 | Diskuse

Libuse Palkova

Menhiry na Kladně

Kromě anglického Stonehenge najdete po Evropě spoustu jiných megalitjckých staveb a menhirů-Sardínie, Korsika, Malta, Irsko, megalitické řady ve francouzské Bretani , patří mezi nejznámější. Ale že jsou i na Kladně, to ví málokdo.

18.4.2018 v 18:06 | Karma článku: 10.59 | Přečteno: 433 | Diskuse
VIP
Počet článků 479 Celková karma 18.95 Průměrná čtenost 1404

Mým krédem je žij a nech žít, a  pokud nejde o život, nejde o nic. Přála bych si, aby k sobě lidé byli více tolerantní a vstřícní.Myslím že když člověk s něčím nesouhlasí, nemusí to proto hned odsuzovat.

Vyšly mi tři knížky: Za chlapem a tramvají neběhej, za pět minut je tu další, Italská invaze v Praze a Recept na šťastný den, čtvrtou mám už v počítači a pátá se mi rodí v hlavě.

Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.