Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Monogamie

27. 04. 2017 0:10:26
Někdy se objeví téma, ke kterému se každý vyjadřuje po svém, ikdyž se zdá, že vše už bylo řečeno, ale kolik lidí, tolik názorů a někdy nejde o to najít něco nového jako spíš podívat se nově na notoricky známou věc

Nedávno si jeden bloger povzdechl, že mu manželka dala na měsíc zaracha, aby neměl chuť zkoumat v praxi, jak to s tou monogamií dneska vlastně je. Nevím, jestli zarach je vhodný způsob jak muže přesvědčit, že monogamie je to nejlepší, co se mu může přihodit, ale každému zřejmě vyhovuje něco jiného, a tak ať si to každá řeší po svém. Každopádně je to zapeklitý problém

Monogamie, podobně jako socialismus nebo víra v Boží spravedlnost, je jednou z nejkrásnějších utopií lidstva. Všichni se shodneme na tom, že věrnost je v partnerském vztahu to nejcennější, toužíme po ní, usilujeme o ní, ale...ale v praxi se to jaksi nedaří.A pak díky modelům chování vštípeným společností a výchovou, než bychom si připustili, že prožít celý život s jednou osobou je skutečně moc složité, utápíme se v pocitech viny a děláme cokoliv, abychom svůj prohřešek zatajili.

Zejména muži jsou schopni tvrdit hrozné hlouposti, jen aby omluvili to, co provedli, hlavně pokud jde o nevěru. Nevyvracejte jim to, neodporujte, chytře jejich nesmyslné argumenty využijte pro svou vlastní obranu.

Třeba otřepaná výmluva, že muž je nevěrný jen proto, že to má v genetické výbavě. Na to můžete jen namítnout, že vám zase vaše genetická výbava napovídá, že je vhodnější mít děti s více partnery -pokud má jeden nějakou dědičnou nemoc, zabrání se tak riziku, že všechny vaše děti onemocní a rodina vymře.

Takže pokud má žena více milenců, není děvka, ale příroda jí moudře vede k tomu, aby se postarala o genetickou rozmanitost svého potomstva.

Další omluva nevěrníků zní, že muž je od přírody rozsévač semene.

Ženy v tom případě logicky musí být sběračky semene, jinak by to bylo plýtvání cenným materiálem, a pokud muž rozsévá jinde, nemůže se divit, když se mu za jeho nepřítomnosti doma objeví jiný rozsévač.

To, že starší muži rádi vyhledávají mladé partnerky, ti mizerové omlouvají podvědomou potřebou mít jistotu, že mladá samice porodí zdravé mládě. Není to tedy podle nich nějaká zhýralost, sklon k pedofilii či jiná zvrhlost, jak to občas podstaty věci neznalé okolí nazývá, ale biologicky opodstatněná záležitost.

Stejně tak se proto dá říct, že pokud si žena vybírá mladší milence, není to analogicky k výše uvedenému žádná prostopášnost, ale zcela bezděčná a podvědomá potřeba mít záruku co možná největšího množství kvalitních, zdravých a čilých spermií, nutných k zajištění přežití lidského druhu. Podobně je možné tvrdit, že pokud žena vyhledává bohatého partnera, není to z vypočítavosti, ale biologicky opodstatněná potřeba záruky, že její mláďata někdo uživí. Je to prostě přirozený mateřský pud, proti kterému je těžké bojovat.

Pokud se vám líbí silní urostlí svalovci, i zde je přirozené vysvětlení – jakožto slabá bezmocná ženuška podvědomě hledáte někoho silného, kdo vás a děti ochrání

A ještě malá rada k tématu nevěra: Nepodceňujte muže a radši mu nikdy nelžete: To že něco vynecháte či zapomenete, není přece lež, ale pouze špatná paměť, a kvůli tomu nemusíte mít špatné svědomí. Nebuďte proto nervózní, když se vás začne vyptávat. Má právo se ptát, na co chce, stejně jako vy máte právo odpovědět jen na to, na co odpovědět chcete.

Když už máte pocit, že se něco provalilo a dojde k přímé konfrontaci s partnerem, snažte se vyhýbat přesné definici toho, co se stalo. Možná nic neví, jen blufuje a obviňuje vás jen tak ze cviku.

Na jeho přímý dotaz odkud se vracíte tak pozdě nereagujte proto nikdy slovy:

“No tak jsem ti byla nevěrná, no a co, ty sis taky užívat se Zuzanou, myslíš že to nevím?“

Místo toho řekněte třeba: „Nikdy jsem tě v ničem neomezovala, miláčku, proč ti tak vadí, když jsem občas někde jinde s někým jiným?“

Pokud on už ví, o co šlo, a má přesné informace, nemůže vás alespoň obvinit, že lžete a zapíráte. Pokud nic neví, zůstane v naivní a blazé představě, že jste byla jen s kamarádkou na kávě.

Autor: Libuse Palkova | čtvrtek 27.4.2017 0:10 | karma článku: 20.59 | přečteno: 808x

Další články blogera

Libuse Palkova

Erotematika

Pokud nějaká pedagožka připustí, že preferuje erotematiku, nemusíte se hned obávat, že mravní výchova vašich dětí je ohrožena. Nemá to s erotikou nic společného, je to sice z řečtiny ale znamená to tázat se, klást otázky.

20.11.2017 v 11:44 | Karma článku: 11.56 | Přečteno: 780 | Diskuse

Libuse Palkova

Bůh je slovo pro-já nevím

Bůh nestvořil člověka, jak tvrdí některé pohádky pro dospělé, ale člověk stvořil Boha, když si nevěděl rady s některými záhadami, třeba s vysvětlením přírodních jevů.

19.11.2017 v 20:49 | Karma článku: 19.14 | Přečteno: 1040 | Diskuse

Libuse Palkova

Já si létám já se vznáším

Vypůjčila jsem si slova jedné písničky jako titul blogu, který netradičně představí dva zcela odlišné fenomény-přesněji, titul charakterizuje ten první jev, zatímco na druhý by se dalo vztáhnout -čím výš vyletíš, tím níže spadneš.

19.11.2017 v 9:12 | Karma článku: 14.90 | Přečteno: 998 | Diskuse

Libuse Palkova

Jídlo a jazykověda

Nežijeme abychom jedli, ale jíme, abychom žili, říká známé přísloví. V češtině najdete mnoho obratů rčení a přirovnání, která se jídla a poživatin nějak týkají, i když nejde právě o proces stravování.

18.11.2017 v 20:36 | Karma článku: 19.20 | Přečteno: 1178 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Radomír Stárek

Výměna vedení nebo rekonstrukce energetické sítě a omezení vlastnických práv

Máte na Vašem pozemku vedení elektřiny, plynu, vody apod. již několik desetiletí a nikdy jste nedostali žádnou náhradu? Teď svitla naděje majitelům pozemků - obcím i občanům.

20.11.2017 v 19:28 | Karma článku: 16.69 | Přečteno: 436 | Diskuse

Karel Trčálek

A kdy se ultrakatolíci omluví prof. Halíkovi?

Vážený bloger pan Kavka se ptá, kdy se prof. Halík omluví kardinálu Dukovi. Ale když po nějaké osobě chceme omluvu, mohli bychom se jí taky omluvit za to, co jsme na ni nakydali, a nenakydali jsme toho na ni zrovna málo, že

20.11.2017 v 19:01 | Karma článku: 12.75 | Přečteno: 442 | Diskuse

Martin Faltýn

Partajní hrátky

Jistě řada z vás zná britský sitcom Jistě, pane ministře i pokračování Jistě, pane premiére. Je neuvěřitelně nadčasový. I vzhledem k tomu, co nám předvádějí poslanci při svém prvním zasedání.

20.11.2017 v 18:04 | Karma článku: 18.24 | Přečteno: 285 | Diskuse

Pavel Nitka

Všichni chtějí dobro, jen si ho každý představuje jinak

Přiznávám, jsem občas masochista. Občas si prostě vědomě způsobuji utrpení a nevadí mi to. Dokonce si to i užívám. Třeba zrovna dnes. Dobrovolně sleduji ustavující schůzi PS PČR...

20.11.2017 v 16:11 | Karma článku: 28.00 | Přečteno: 775 | Diskuse

Michal Dokoupil

Já, versus šílený čínský otec

Rodinné vztahy a jejich pravidla jsou v Číně, jak je asi většině známo, poněkud komplikovanější než v Evropě. Já se o tom mohl přesvědčit na vlastní kůži.

20.11.2017 v 16:00 | Karma článku: 21.58 | Přečteno: 676 | Diskuse
VIP
Počet článků 349 Celková karma 19.61 Průměrná čtenost 1134

Mým krédem je žij a nech žít, a  pokud nejde o život, nejde o nic. Přála bych si, aby k sobě lidé byli více tolerantní a vstřícní.Myslím že když člověk s něčím nesouhlasí, nemusí to proto hned odsuzovat.

Vyšly mi tři knížky: Za chlapem a tramvají neběhej, za pět minut je tu další, Italská invaze v Praze a Recept na šťastný den, čtvrtou mám už v počítači a pátá se mi rodí v hlavě.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.