Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Vždycky jsem považoval snahy za přivlastnění si vševědoucnosti Boží nejprve papežem, pak koncily, poté postojem církve a kulturní reakce křesťanského společenství za základ nejsměšnější podstaty kulturního rasismu. Nadřazenost exkluzivního křesťanského (= katolického) myšlení je překážkou míru ve světě i dnes. Proto se křesťané cítí stejně nekritizovatelní a dotčení jako islamisté. Je to velká tragikomedie a karikatura náboženství původně velmi moudrého reformního přístupu Ježíše Krista. Sám o sobě jsem, sice bez důkazů, ale přesvědčen, že Ratzinger odstoupil dobrovolně z osobních důvodů. Nikdo nemohl tušit, že bude papežem zvolen František. Byli zde mnohem větší favorité. R^V!!

1 0
možnosti

Ve svém článku nyní píšete, cituji: "Jestliže někdo kritizuje dílčí chyby, kterých se církev dopustila, a vy ho obviníte že uráží všechny věřící, tak je vlastně urážíte vy sami."

Zajímalo by mne, jak byste tedy zhodnotila své vlastní výroky v předchozích článcích a diskusích, kdy jste Boha označila například za "schizofrenika a sadistu"?

Já sice nejsem nějakým zastáncem papežů, ale když papež Benedikt XVI. hovořil o tom, že předkolumbovské kultury očekávaly příchod Vykupitele, tak nebyl daleko od pravdy. Náboženské představy tehdejších obyvatel opravdu obsahovaly očekávaní příchodu boha, bohů, či zásadní změny. Navíc v době příchodu Evropanů probíhala v předkolumbovské společnosti série ohromných krizí a rozvratů celých říší. Jen několik málo let před příchodem Španělů bylo při zasvěcování chrámového objektu v Tenochtitlanu obětováno během pěti dnů a nocí dvacet tisíc zajatců, kterým bylo zaživa vyříznuto srdce. Další desetitisíce lidí byly obětovány v okolních lidských sídlech. Jak mohla dopadnout společnost, která se chtěla zachránit proléváním krve na oltářích? Kult smrti dosáhl nepředstavitelných rozměrů. Zkuste si představit ten rachot, kdyby se papež rozhodl indiánům jejich předkolumbovskou historii připomenout. Španělé už narazili jen na zhroucenou společnost, kde vzbouřené obyvatelstvo své vládce povraždilo a každou vesnici zdobily horečně uctívané stojany s horami lidských lebek. Přesně z těchto důvodů se několika stům Španělů podařilo porazit říše, které měly statisícové armády. Není pochyb o tom, že laskavého Boha-Krista, mnozí z původních obyvatel přivítali.

V předchozím článku jste konstatovala, že papež "Ratzinger" byl odvolán a označila jste to jako "vstřícný krok katolické církve vůči judaismu". Nyní píšete o možnosti "dohodnuté výměny" papeže. Mezi odvoláním a dohodnutou výměnou je podstatný rozdíl, ale pořád je to spekulace.

V závěru píšete, že jste svůj článek zpracovala "volně" podle jisté knihy. Spíše by se hodil výraz "chaoticky".

14 3
možnosti

Málokdy dávám mínus, mám spíše přístup pozitivní podpory, ale u vás jsem se prostě neubránil. Váš přístup nelze nazvat jinak, než zlá demagogie. Myslím tím vaše líčení předkolumbovské náboženské historie. Nic o tom nevíte, jste proto demagog jedné zvrhlé informace, kterou záměrně šíříte typický kulturní rasismus. I do češtiny byl přeložen soubor písemných kritických názorů na křes%tanství jihoamerické komunity po conquistě. Považovat Evropany za kulturní zachránce jihoameričanů je sprostota nejvyššího kalibru.

1 0
možnosti

:-)......Vřele Vám děkuji, že jste zmínila mé jméno v kauze výměny papežů. Jeho strýc jistě nebyl důvodem. Děti nemají trpět za své rodiče, či dokonce strýce!

Musí Vám být jasné.....při Vašem vzdělání, že někteří lidé v zákulisí měli na této výměně zájem a dnes.....je všechno možné! V

3 2
možnosti
Foto

ale já s vámi pane Stando souhlasím-proto jsem to rozpracovala aby se o tom více diskutovalo, protože je to myšlenka hodná pozornosti-měl to být vatstně kompliment-hezký večer a dík za komentář:-)

2 0
možnosti

A kdo tedy chce zničit tu Evropu ?? To jsem se nedověděl.;-(

16 0
možnosti
Foto

nikdo, ale autorka nesnáší církev.

10 1
možnosti
  • Počet článků 784
  • Celková karma 0
  • Průměrná čtenost 1823x
Překladatelka, autorka vlastní tvorby, zvídavá cestovatelka, bloggerka, milovnice všeho dobrého co život nabízí. Hlavou jsem realista, tvářím se občas jako pesimista, ale srdcem jsem nenapravitelný optimista. Vypadám možná jako bojovnice, ale to jsou jen mimikry kterými chci ochránit tu příliš citlivou a zranitelnou holku uvnitř. Po přeložení asi deseti knih z angličtiny mě napadlo, co kdybych zkusila napsat něco sama- zatím mi vyšly mi tři knížky: Za chlapem a tramvají neběhej, za pět minut je tu další, Italská invaze v Praze a Recept na šťastný den. Rozhodně se nepovažuji za spisovatelku-jsem jen zapisovatelka příběhů, které píše život, a které vidím kolem sebe. Baví mě rozplétat sítě vzájemných vztahů, kterými jsme všichni neviditelně propojeni, a objevovat souvislosti v předivu života. Mým krédem je žij a nech žít, a  pokud nejde o život, nejde o nic. Přála bych si, aby k sobě lidé byli více tolerantní a vstřícní. Myslím že když člověk s něčím nesouhlasí, nemusí to proto hned odsuzovat.

Seznam rubrik