Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Monogamie

27. 04. 2017 0:10:26
Někdy se objeví téma, ke kterému se každý vyjadřuje po svém, ikdyž se zdá, že vše už bylo řečeno, ale kolik lidí, tolik názorů a někdy nejde o to najít něco nového jako spíš podívat se nově na notoricky známou věc

Nedávno si jeden bloger povzdechl, že mu manželka dala na měsíc zaracha, aby neměl chuť zkoumat v praxi, jak to s tou monogamií dneska vlastně je. Nevím, jestli zarach je vhodný způsob jak muže přesvědčit, že monogamie je to nejlepší, co se mu může přihodit, ale každému zřejmě vyhovuje něco jiného, a tak ať si to každá řeší po svém. Každopádně je to zapeklitý problém

Monogamie, podobně jako socialismus nebo víra v Boží spravedlnost, je jednou z nejkrásnějších utopií lidstva. Všichni se shodneme na tom, že věrnost je v partnerském vztahu to nejcennější, toužíme po ní, usilujeme o ní, ale...ale v praxi se to jaksi nedaří.A pak díky modelům chování vštípeným společností a výchovou, než bychom si připustili, že prožít celý život s jednou osobou je skutečně moc složité, utápíme se v pocitech viny a děláme cokoliv, abychom svůj prohřešek zatajili.

Zejména muži jsou schopni tvrdit hrozné hlouposti, jen aby omluvili to, co provedli, hlavně pokud jde o nevěru. Nevyvracejte jim to, neodporujte, chytře jejich nesmyslné argumenty využijte pro svou vlastní obranu.

Třeba otřepaná výmluva, že muž je nevěrný jen proto, že to má v genetické výbavě. Na to můžete jen namítnout, že vám zase vaše genetická výbava napovídá, že je vhodnější mít děti s více partnery -pokud má jeden nějakou dědičnou nemoc, zabrání se tak riziku, že všechny vaše děti onemocní a rodina vymře.

Takže pokud má žena více milenců, není děvka, ale příroda jí moudře vede k tomu, aby se postarala o genetickou rozmanitost svého potomstva.

Další omluva nevěrníků zní, že muž je od přírody rozsévač semene.

Ženy v tom případě logicky musí být sběračky semene, jinak by to bylo plýtvání cenným materiálem, a pokud muž rozsévá jinde, nemůže se divit, když se mu za jeho nepřítomnosti doma objeví jiný rozsévač.

To, že starší muži rádi vyhledávají mladé partnerky, ti mizerové omlouvají podvědomou potřebou mít jistotu, že mladá samice porodí zdravé mládě. Není to tedy podle nich nějaká zhýralost, sklon k pedofilii či jiná zvrhlost, jak to občas podstaty věci neznalé okolí nazývá, ale biologicky opodstatněná záležitost.

Stejně tak se proto dá říct, že pokud si žena vybírá mladší milence, není to analogicky k výše uvedenému žádná prostopášnost, ale zcela bezděčná a podvědomá potřeba mít záruku co možná největšího množství kvalitních, zdravých a čilých spermií, nutných k zajištění přežití lidského druhu. Podobně je možné tvrdit, že pokud žena vyhledává bohatého partnera, není to z vypočítavosti, ale biologicky opodstatněná potřeba záruky, že její mláďata někdo uživí. Je to prostě přirozený mateřský pud, proti kterému je těžké bojovat.

Pokud se vám líbí silní urostlí svalovci, i zde je přirozené vysvětlení – jakožto slabá bezmocná ženuška podvědomě hledáte někoho silného, kdo vás a děti ochrání

A ještě malá rada k tématu nevěra: Nepodceňujte muže a radši mu nikdy nelžete: To že něco vynecháte či zapomenete, není přece lež, ale pouze špatná paměť, a kvůli tomu nemusíte mít špatné svědomí. Nebuďte proto nervózní, když se vás začne vyptávat. Má právo se ptát, na co chce, stejně jako vy máte právo odpovědět jen na to, na co odpovědět chcete.

Když už máte pocit, že se něco provalilo a dojde k přímé konfrontaci s partnerem, snažte se vyhýbat přesné definici toho, co se stalo. Možná nic neví, jen blufuje a obviňuje vás jen tak ze cviku.

Na jeho přímý dotaz odkud se vracíte tak pozdě nereagujte proto nikdy slovy:

“No tak jsem ti byla nevěrná, no a co, ty sis taky užívat se Zuzanou, myslíš že to nevím?“

Místo toho řekněte třeba: „Nikdy jsem tě v ničem neomezovala, miláčku, proč ti tak vadí, když jsem občas někde jinde s někým jiným?“

Pokud on už ví, o co šlo, a má přesné informace, nemůže vás alespoň obvinit, že lžete a zapíráte. Pokud nic neví, zůstane v naivní a blazé představě, že jste byla jen s kamarádkou na kávě.

Autor: Libuse Palkova | čtvrtek 27.4.2017 0:10 | karma článku: 20.59 | přečteno: 783x

Další články blogera

Libuse Palkova

Kdyby muži mohli otěhotnět

"Kdyby muži mohli přijít do jiného stavu, už dávno by prosadili za znásilnění trest smrti". Tahle moudrost doktora Plzáka není ani zdaleka tak známá, jako profláknuté „zatloukat, zatloukat, zatloukat", ale je vtipná.

20.7.2017 v 13:09 | Karma článku: 15.27 | Přečteno: 488 | Diskuse

Libuse Palkova

Strach z šíření islámu

Žijeme ve složité době. Dnes stačí jen vyjádřit soucit s lidmi, kteří v gumových člunech plují přes Středozemní moře a měsíce čekají v hrozných podmínkách sběrných táborů na povolení k pobytu , a už je z vás vítač islámu.

19.7.2017 v 13:03 | Karma článku: 11.89 | Přečteno: 741 | Diskuse

Libuse Palkova

Muž neživí rodinu ale na vině je žena

Neplatí vám na dítě? Vaše chyba...Tak nějak by se dala shrnout reakce některých blogerů na diskuzi řešení problematiky samoživitelek. Jinými slovy, je-li muž nezodpovědný a nestará se o potomky, není to jeho vina, ale vina matky.

18.7.2017 v 13:00 | Karma článku: 35.75 | Přečteno: 4881 | Diskuse

Libuse Palkova

Pozor vysílá rádio bubu

Paní Bubílková by jistě prominula, že si od ní něco půjčuji a navíc to pletu s pojmem Vysílá rádio Jerevan. Ale to malé b naznačuje že se nejedná o zkratku jejího jména, je to takové to bububu co děláme na děti, aby se bály

17.7.2017 v 8:00 | Karma článku: 13.82 | Přečteno: 574 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Jana Slaninová

Každý měsíc to krvácí a stejně to nezdechne

Půjčila jsem si větu z jednoho trošku hrubostí k ženám oplývajícího vtipu. Můj muž si teď dva dny krvácel z pupíku a spotřebovala jsem na něj veškerý obvazový materiál a též asi osm menstruačních vložek.

20.7.2017 v 19:19 | Karma článku: 6.82 | Přečteno: 206 | Diskuse

Karel Trčálek

Hledání ztraceného šílenství

Může mi někdo vysvětlit (rozumně samozřejmě), proč dobrá polovina lidí pod mými blogy mluví stylem, jako by byli z nějaké ujeté maloruské sekty?

20.7.2017 v 17:27 | Karma článku: 6.30 | Přečteno: 124 | Diskuse

Jaroslav Kvapil

Multikulturalismus a realita

Všechno podstatné je vlastně obsaženo v názvu článku Jiřího Turnera „Multikulturalismus nefunguje, multikulturalismus existuje“, který byl podnětem k tomuto mému textu. Je to tak, různé „kultury“ se mísily už v prehistorii...

20.7.2017 v 15:06 | Karma článku: 15.84 | Přečteno: 1425 | Diskuse

Tomáš Králíček

Zkorumpovaná městská rada? Švába na ni!

Není až tak výjimečné, když jsou politici zkorumpovaní, když sami nedodržují zákony, případně si je přetvářejí k obrazu svému. Možná o to výjimečnější je, podaří-li se je odhalit a potrestat tak, že na to nikdy nezapomenou.

20.7.2017 v 14:13 | Karma článku: 7.69 | Přečteno: 274 | Diskuse

Libuse Palkova

Kdyby muži mohli otěhotnět

"Kdyby muži mohli přijít do jiného stavu, už dávno by prosadili za znásilnění trest smrti". Tahle moudrost doktora Plzáka není ani zdaleka tak známá, jako profláknuté „zatloukat, zatloukat, zatloukat", ale je vtipná.

20.7.2017 v 13:09 | Karma článku: 15.27 | Přečteno: 484 | Diskuse
Počet článků 185 Celková karma 24.91 Průměrná čtenost 880

Mým krédem je žij a nech žít, a  pokud nejde o život, nejde o nic. Přála bych si, aby k sobě lidé byli více tolerantní a vstřícní.Myslím že když člověk s něčím nesouhlasí, nemusí to proto hned odsuzovat.

Vyšly mi tři knížky: Za chlapem a tramvají neběhej, za pět minut je tu další, Italská invaze v Praze a Recept na šťastný den, čtvrtou mám už v počítači a pátá se mi rodí v hlavě.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.