Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Monogamie

27. 04. 2017 0:10:26
Někdy se objeví téma, ke kterému se každý vyjadřuje po svém, ikdyž se zdá, že vše už bylo řečeno, ale kolik lidí, tolik názorů a někdy nejde o to najít něco nového jako spíš podívat se nově na notoricky známou věc

Nedávno si jeden bloger povzdechl, že mu manželka dala na měsíc zaracha, aby neměl chuť zkoumat v praxi, jak to s tou monogamií dneska vlastně je. Nevím, jestli zarach je vhodný způsob jak muže přesvědčit, že monogamie je to nejlepší, co se mu může přihodit, ale každému zřejmě vyhovuje něco jiného, a tak ať si to každá řeší po svém. Každopádně je to zapeklitý problém

Monogamie, podobně jako socialismus nebo víra v Boží spravedlnost, je jednou z nejkrásnějších utopií lidstva. Všichni se shodneme na tom, že věrnost je v partnerském vztahu to nejcennější, toužíme po ní, usilujeme o ní, ale...ale v praxi se to jaksi nedaří.A pak díky modelům chování vštípeným společností a výchovou, než bychom si připustili, že prožít celý život s jednou osobou je skutečně moc složité, utápíme se v pocitech viny a děláme cokoliv, abychom svůj prohřešek zatajili.

Zejména muži jsou schopni tvrdit hrozné hlouposti, jen aby omluvili to, co provedli, hlavně pokud jde o nevěru. Nevyvracejte jim to, neodporujte, chytře jejich nesmyslné argumenty využijte pro svou vlastní obranu.

Třeba otřepaná výmluva, že muž je nevěrný jen proto, že to má v genetické výbavě. Na to můžete jen namítnout, že vám zase vaše genetická výbava napovídá, že je vhodnější mít děti s více partnery -pokud má jeden nějakou dědičnou nemoc, zabrání se tak riziku, že všechny vaše děti onemocní a rodina vymře.

Takže pokud má žena více milenců, není děvka, ale příroda jí moudře vede k tomu, aby se postarala o genetickou rozmanitost svého potomstva.

Další omluva nevěrníků zní, že muž je od přírody rozsévač semene.

Ženy v tom případě logicky musí být sběračky semene, jinak by to bylo plýtvání cenným materiálem, a pokud muž rozsévá jinde, nemůže se divit, když se mu za jeho nepřítomnosti doma objeví jiný rozsévač.

To, že starší muži rádi vyhledávají mladé partnerky, ti mizerové omlouvají podvědomou potřebou mít jistotu, že mladá samice porodí zdravé mládě. Není to tedy podle nich nějaká zhýralost, sklon k pedofilii či jiná zvrhlost, jak to občas podstaty věci neznalé okolí nazývá, ale biologicky opodstatněná záležitost.

Stejně tak se proto dá říct, že pokud si žena vybírá mladší milence, není to analogicky k výše uvedenému žádná prostopášnost, ale zcela bezděčná a podvědomá potřeba mít záruku co možná největšího množství kvalitních, zdravých a čilých spermií, nutných k zajištění přežití lidského druhu. Podobně je možné tvrdit, že pokud žena vyhledává bohatého partnera, není to z vypočítavosti, ale biologicky opodstatněná potřeba záruky, že její mláďata někdo uživí. Je to prostě přirozený mateřský pud, proti kterému je těžké bojovat.

Pokud se vám líbí silní urostlí svalovci, i zde je přirozené vysvětlení – jakožto slabá bezmocná ženuška podvědomě hledáte někoho silného, kdo vás a děti ochrání

A ještě malá rada k tématu nevěra: Nepodceňujte muže a radši mu nikdy nelžete: To že něco vynecháte či zapomenete, není přece lež, ale pouze špatná paměť, a kvůli tomu nemusíte mít špatné svědomí. Nebuďte proto nervózní, když se vás začne vyptávat. Má právo se ptát, na co chce, stejně jako vy máte právo odpovědět jen na to, na co odpovědět chcete.

Když už máte pocit, že se něco provalilo a dojde k přímé konfrontaci s partnerem, snažte se vyhýbat přesné definici toho, co se stalo. Možná nic neví, jen blufuje a obviňuje vás jen tak ze cviku.

Na jeho přímý dotaz odkud se vracíte tak pozdě nereagujte proto nikdy slovy:

“No tak jsem ti byla nevěrná, no a co, ty sis taky užívat se Zuzanou, myslíš že to nevím?“

Místo toho řekněte třeba: „Nikdy jsem tě v ničem neomezovala, miláčku, proč ti tak vadí, když jsem občas někde jinde s někým jiným?“

Pokud on už ví, o co šlo, a má přesné informace, nemůže vás alespoň obvinit, že lžete a zapíráte. Pokud nic neví, zůstane v naivní a blazé představě, že jste byla jen s kamarádkou na kávě.

Autor: Libuse Palkova | čtvrtek 27.4.2017 0:10 | karma článku: 20.59 | přečteno: 806x

Další články blogera

Libuse Palkova

Blondýnky

Blondýnky jsou častým terčem vtipů a středem pozornosti, ať právem či neprávem. V následujícím seznamu knih, nemůžeme proto vynechat nic z toho, co se traduje o mýtu krásné, povrchní a naivní svůdnice.

24.9.2017 v 20:16 | Karma článku: 7.51 | Přečteno: 343 | Diskuse

Libuse Palkova

Bezdomovci

V naší soutěži jsme probrali kdeco-politiku, sex, atomové elektrárny, policajty, tchýně, ale co běžný občan? Co všichni naši pracující, nezaměstnaní, důchodci či bezdomovci? Právě těm posledně jmenovaným se budeme dnes věnovat.

24.9.2017 v 16:06 | Karma článku: 10.28 | Přečteno: 751 | Diskuse

Libuse Palkova

Tchýně a uzený

Kromě policajtů a politiků jsou dalším nejčastějším terčem vtipů tchýně. Následující knižní tituly se týkají nejen tchýní samotných, ale i toho, jaké radosti a strasti soužití s nimi přináší

24.9.2017 v 10:47 | Karma článku: 9.21 | Přečteno: 731 | Diskuse

Libuse Palkova

Pomáhat a chránit

Kromě politiků jsou častým terčem lidové slovesné tvořivosti také policisté, a proto je v naší soutěži o hledání přiléhavého synonyma nemůžeme opominout.

23.9.2017 v 19:39 | Karma článku: 14.07 | Přečteno: 904 | Diskuse

Další články z rubriky Ostatní

Iva Apanasenková

Tobiášovo líčení podzimu vyrazilo učitelce dech

Napsat slohovou práci ve škole bylo pro mě vždy nejtěžší ze všeho. Neměla jsem to ráda. Tobiáš sice píše zajímavě a snadno, jeho práce jsou netradiční a často učitelku šokují. Stejně jako jeho myšlení. Ale deprese? Sebevraždy?

25.9.2017 v 5:57 | Karma článku: 7.66 | Přečteno: 260 | Diskuse

Jana Slaninová

Bůh je Láska a Láska je Bůh

Bůh! Říkali, že trestá. Že nemá slitování. "Boj se, když nečiníš dle Jeho vůle." Děsil mě. Šokoval lačností po krvi nepřátel. Ale byl to správný výklad? Je Bůh skutečně krvechtivý a nemilosrdný?

24.9.2017 v 20:50 | Karma článku: 11.42 | Přečteno: 221 | Diskuse

Štěpánka Semecká

Píseň o byrokracii

Další nedělní večer vám netradičně zpříjemním svým krátkým básnickým zamyšlením o tom, jak je to vlastně v té společnosti úředníků s rovností a svorností.

24.9.2017 v 20:23 | Karma článku: 5.88 | Přečteno: 151 | Diskuse

Libuse Palkova

Blondýnky

Blondýnky jsou častým terčem vtipů a středem pozornosti, ať právem či neprávem. V následujícím seznamu knih, nemůžeme proto vynechat nic z toho, co se traduje o mýtu krásné, povrchní a naivní svůdnice.

24.9.2017 v 20:16 | Karma článku: 7.51 | Přečteno: 343 | Diskuse

Kateřina Horáková

Detoxikace zvenku

Další ze skvělých tianďáckých věcí, které jsem vyzkoušela, jsou detoxikační bylinné náplasti. Při svém zhýralém způsobu života jsem se rozhodla pro očistu...

24.9.2017 v 19:09 | Karma článku: 7.19 | Přečteno: 243 | Diskuse
VIP
Počet článků 312 Celková karma 18.99 Průměrná čtenost 1063

Mým krédem je žij a nech žít, a  pokud nejde o život, nejde o nic. Přála bych si, aby k sobě lidé byli více tolerantní a vstřícní.Myslím že když člověk s něčím nesouhlasí, nemusí to proto hned odsuzovat.

Vyšly mi tři knížky: Za chlapem a tramvají neběhej, za pět minut je tu další, Italská invaze v Praze a Recept na šťastný den, čtvrtou mám už v počítači a pátá se mi rodí v hlavě.Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.